5 פעולות קבועות שישנו לכם את התפיסה

לא מעט דברים מגדירים אותנו. החברים שלנו, ההתנהגות שלנו, הבחירות שלנו, סדרי העדיפויות שלנו, המילים שאנו בוחרים להשתמש בהן וכמובן שגם הפעולות השגרתיות. אי לכך, אם ניתן לאמץ כמה מנהגים שיסייעו לשנות את התפיסה באופן שיגרום לחוש טוב, שייכים, רגועים ובמקום הנכון אל מול עצמנו, הרי שמוטב להכיר מגוון פעולות דתיות שראוי לבצע, ולא רק על מנת ליישר קו עם התלם – אלא על מנת לתמוך בנפש האדם.

ברכות השחר

דוגמה לפעילות דתית שמוטב להקפיד עליה מדי יום מתייחסת אל ברכות השחר. ברכות השחר נאמרות מדי בוקר לאורך מאות שנים. הן נאמרות בזמן היפה ביותר שקיים, ישר עם יקיצת האדם. עם השנים הנוהג מעט השתנה, אך המהות נשארה, הצורך להודות לבורא עולם על סך הדברים הטובים שאנו זוכים להם – דברים קטנים כגדולים. מכאן שזוכים להתחיל את היום באופן חיובי, באופן שמניע לבחון את חצי הכוס המלאה, וכיוון שלמילים יש כוח רב, הרי שמדובר באיפוס חיובי על בסיס יומי – מדובר בכמה דקות שיש להשקיע על מנת לחוש טוב עם עצמנו, היקום והסביבה.

מקווה

המקווה מיועד עבור היטהרות ובו זמנית היהדות תופשת את בני הזוג ככלי שמכיל פוטנציאל רוחני רב מעלה. מכאן שאם משלבים בין שני הדברים, מוצאים שהמקווה הנו אמצעי חשוב בדרך לחיבור רגשי, פיזי ורוחני. המקווה מאפשר הן לגבר והן לאישה להכין את עצמם האחד לקראת השנייה באופן מטהר, כך שהמפגש הפיזי מקבל מקום הרבה יותר ייחודי, הופך לאירוע הרבה יותר משמעותי – אירוע שלכבודו יש להתכונן נפשית. אי לכך, אנשים רבים שאמצו את המנהג בשלב יחסי