ברית מילה: ההכנות, ההתאוששות וכל מה שמסביב

מזל טוב! בשעה טובה הצטרף בן למשפחה ועכשיו הגיע הזמן לקרוא את כל הפרטים אודות טקס ברית המילה. כיצד להתכונן בצורה הטובה ביותר? להלן המדריך המלא להורים המאושרים.

ברית מילה: כך תתכוננו לאירוע מרגש (אך גם רפואי)

מדי שנה נערכים בישראל אלפי בריתות, הן ע"י מוהל או ע"י רופא. מדובר בפרוצדורה אשר צריכה להתבצע ביום השמיני לחייו של התינוק, במידה והוא בריא וכשיר לעבור את ההליך. ישנם מקרים בהם ברית המילה תידחה לאור צהבת או מאחר והתינוק נולד פג, ולכן חשוב לבחון ביחד עם הרופא של התינוק את מצבו הכללי ובהתאם לכך לקבוע את מועד ברית המילה. חשוב לציין כי ברית מילה יכולה להתבצע בכל יום – גם ביום כיפור, ולכן ההחלטה שלכם כהורים לגבי המועד יכולה להתבצע בליווי של מוהל או רופא עליו קיבלתם המלצות. ההלכה קובעת כי "זריזין – מקדימין למצוות" כלומר, חשוב לבצע את ברית המילה בשעות הבוקר ולא בשעות הלילה, ולכן רוב האירועים בישראל כמו גם בישראל מתבצעים בשעות היום ולא הלילה. בשנים האחרונות ניתן לראות כי יותר ויותר הורים בוחרים לעבור את ההליך באמצעות רופא, וזאת לצערנו בשל שורה של מקרים אשר במסגרתם נגרם נזק פיזי לתינוק, בעת ברית המילה. על כך, נפרט בהמשך.

רשלנות רפואית בתחום של ברית מילה

לצערנו אנו שומעים על עשרות מקרים בהם נגרם נזק לתינוק במהלך הטקס או לאחריו, ע"י המוהל או רופא. חשוב לציין כי כל נזק ולו הקטן ביותר ייחשב כרשלנות רפואית, ולכן תוכלו לתבוע ואף לקבל פיצוי בגין הנזקים אשר יכולים להגיע גם לעשרות אלפי שקלים, במקרים מסוימים ובאם אכן הוכח כי הנזק הוא נזק היקפי וקבוע.

ברית מילה ההכנות ההתאוששות וכל מה שמסביב

מהו המחיר הממוצע בעבור טקס ברית המילה ובמה חשוב להצטייד?

כאמור, את הטקס מבצע מוהל מוסמך ומקצועי או רופא מטעמכם. התעריף המקובל בעבור ברית מילה עומד על 750 ₪, כאשר חלקם אפילו אינם גובים תשלום מההורים אלא מבקשים את הסכום אותו ההורים יכולים לשלם.  אצל רופאים המחירים יכולים להגיע גם לאלפי שקלים, אולם המחיר הממוצע לרוב הוא כ 1,200 ₪. בכדי שתוכלו להגיע מוכנים, להלן רשימת הציוד לכם ולתינוק: תחבושות, טיטולים, טליתות, גביע לקידוש, בקבוק יין, כיסא של אליהו עליו יושב הסנדק של התינוק, בגדים להחלפה בעבור התינוק ומוצץ. בכדי שתוכלו להיות רגועים בטקס חשוב ליצור קשר עם מוהל או רופא מקצועיים בלבד עליהם קיבלתם המלצות. מאחר ומדובר במעמד מרגש ומלחיץ במיוחד, אל תחששו לעשות שיחה לפני ולקבל את ההסבר המלא גם לגבי טיפול בתינוק לאחר הברית, כך שתוכלו לשוב לשגרת החיים ולהתחיל את חייכם המשותפים עם התינוק החדש.

נגישות