משפצים את הבית? אל תשכחו גם את הקירות החיצוניים – הכול על שליכט צבעוני

אם אתם צריכים ליישם שליכט צבעוני על הקירות החיצוניים של הבית במהלך השיפוץ, הגעתם למקום הנכון. מה זה שליכט צבעוני, אילו סוגים קיימים ואיך מיישמים אותו בצרה מקצועית? כל התשובות לפניכם.

מה זה שליכט צבעוני?

שליכט צבעוני הוא שכבה גמישה ואוורירית שאותה מיישמים ברוב המקרים על גבי קירות חיצוניים של מבנה. לשליכט צבעוני לחיפוי קירות חוץ יש מגוון רחב של מטרות, אולם המטרה העיקרית שלו הוא להגן על הקיר מפני חדירה של מים, מה שכמובן יכול לגרום לנזקים חמורים מאד בהמשך. בנוסף, מדובר בשכבה נושמת שתפקידה למנוע סדקים בקירות, כתוצאה מתזוזות טבעיות של המבנה. כמו כן, לשליכט הצבעוני יש גם תפקיד עיצובי, שכן הוא מסתיר סדקים בקיר ומעניק לו מראה כפרי, מיוחד ויוקרתי.

אילו סוגי שליכט קיימים?

באופן כללי ניתן לומר שהשליכט הצבעוני מתחלק לשני סוגים עיקריים, שליכט אקרילי ושליכט מינרלי. השליכט האקרילי מבוסס על פולימרים ודבקים סינטטיים והוא מתאים מאד לחיפוי קירות חיצוניים. לעומת זאת, השליכט המינרלי מבוסס על חומרים טבעיים ובתוך כך הוא נחשב לידידותי מאד לסביבה. חשוב לציין, שני הסוגים הם מעולים והבחירה בניהם מתבצעת על ידי בעל המקצוע בהתאם לאופי העבודה.

 

 

האם אפשר ליישם שליכט צבעוני לבד?

לשליכט הצבעוני יש אמנם מגוון רחב של יתרונות, אולם גם יש לו חיסרון אחד שבגינו אנחנו ממליצים לכם להזמין בעל מקצוע שיבצע את העבודה. היישום של השליכט חייב להיות מושלם, כי פשוט אין אופציה לבצע תיקונים לאחר מכן. לכן, במידה ויישמתם את החומר בצורה לא שווה בכל הקיר, אין מצב לעשות תיקונים ואתם תצטרכו לבצע את כל היישום מחדש. לכן, לפני שאתם ממהרים למרוח את החומר על הקיר, אנחנו ממליצים לכם להזמין בעל מקצוע מקצועי ומנוסה, כזה שיש לו המון שנות ניסיון ביישום שליכט צבעוני על קירות.

איך מיישמים שליכט צבעוני?

ראשית, יש לבצע תיקונים בקירות על מנת שהיישום של השליכט יהיה אפקטיבי. כל מה שצריך זה להשתמש בשפכטל על מנת לאטום סדקים וחורים בקירות. חשוב לציין, אם יש כבר בעיית רטיבות בקיר אין טעם ליישם את השליכט מכיוון שזה פשוט לא יהיה יעיל.

לאחר מכן יש ליישם שכבת יסוד שתהווה את השכבה המקשרת בים השליכט לקיר. היא תאפשר היצמדות טובה של השליכט לתשתית ותבטיח שהוא יחזיק לכם מעמד לאורך זמן. המתינו ששכבת היסוד תתייבש לגמרי ורק לאחר מכן התחילו ליישם את השליכט הצבעוני על הקיר.

על מנת למרוח את השליכט אתם צריכים להשתמש בכלי שנקרא מאלג', שהוא כלי מריחה שעשוי מנירוסטה. התחילו את הפעולה הזו במריחה ולאחר מכן עברו לתנועות סיבוביות, זה ימקסם את האחיזה של השליכט בקיר. טיפ שלנו, לפני שאתם ממהרים ליישם את השליכט במהירות על כל הקיר, בחרו לכם פינה קטנה בצד ובצעו עליה את הניסויים, כך סביר להניח שתגיעו לתוצאות טובות יותר.

מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים עם בעל מקצוע?

לפני שאתם מזמינים את השירות אנחנו ממליצים לכם לבדוק שבעל המקצוע שאיתו אתם סוגרים הוא אכן אבל מקצוע שאתם יכולים לסמוך עליו בעיניים עצומות. דברו עם לקוחות קודמים שלו וודאו שהם אכן מרוצים  מהעבודה שהוא ביצע, שהוא הגיע אליהם בזמן, עשה עבודה לא פחות ממושלמת וגבה את המחיר ההוגן בשוק עבורה.

לסיכום

במאמר זה למדנו מה זה שליכט צבעוני ומה המטרות שלו. אם אתם צריכים ליישם שליכט צבעוני על הקירות, אנחנו בהחלט ממליצים לכם להיעזר בבעל מקצוע אמין, ותיק ומנוסה.

נגישות