פעילויות יצירה משפחתיות עם הילדים לחופש חנוכה

רק עברנו את גל החגים הראשון והעיקרי, אך ברקע מחכים חופשים נוספים, ולו חג החנוכה הטעים והמואר, ועל כן אם כבר מעכשיו אתם תוהים כיצד תעסיקו את הילדים, אנו מציעים לכם להתמקד ביצירה, וזאת כי יצירה הינה פעילות שמגלה לנו את הילדים מחדש, מאפשרת לצאת מהמסגרת, פותחת את הראש ואת הרגש, מחברת בין גדולים לקטנים ובאופן כללי יצירה מאוד מהנה ותמיד משאירה טעם של עוד. מחפשים רעיונות? להלן כמה:

פיסול בחימר מיוחד

אם אתם אוהבים יצירה, הגיע הזמן שתכירו את החומר החדש בזירה, הגיע הזמן שתכירו את החימר קל המשקל שעונה לשם "קליי". בחימר קל – קליי אתם מוזמנים ליצור ביתר קלות שלל צורות תלת ממדיות, ולו כי מדובר בחומר שמזכיר במגעו את עיסת הנייר. מחומר זה ניתן לפסל כל שרוצים ולאחר שמאפשרים לו להתייבש באוויר הצורה פשוט מתקבעת. בנוסף, תשמחו לדעת שלעומת מגוון חומרים אחרים, חומר זה אינו מלכלך, אינו דורש דבק (החלקים מתחברים אחד לשני), אינו מצריך תנור עבור ייבוש והוא אינו רעיל. מכאן שניתן להכין עמו דגמים של חנוכיות, סביבונים, כדי שמן, מערום של סופגניות צבעוניות בתוך קערה וכדומה, כאשר ששת הצבעים שבהם הוא מגיע מאפשרים ליצור אינספור צבעים נוספים.

תמונה מצדפים

אומנם בחג החנוכה כבר פחות מתאים להגיע לים, אך אם רק מתלבשים היטב, טיול על שפת הים יכול להיות מהנה ביותר עבור כל המשפחה, כאשר המטרה היא איסוף צדפים. לאחר שלב האיסוף חוזרים הביתה, אוכלים סופגנייה חמה עם ריבה וניגשים למלאכה. מה עושים? מכינים קרטון (אפשרי לגזור מקופסת נעליים ישנה), דבק (עדיף דבק חם), טושים וטוש שמתאים לשקפים. עתה מפזרים את הצדפים על פני השולחן (לאחר שהם נוקו משאריות חול) ומנסים להבין מה הם מזכירים. כך למשל ניתן להחליט שחלק מזכירים ראש של ציפור, עלי כותרת, תליון של שרשרת וכדומה. לאחר שהדמיון עשה את שלו מתחילים להדביק את הצדף במקום הרצוי על גבי הקרטון, באמצעות טושים מוסיפים קווים משלימים ובאמצעות הטוש הנוסף מציירים על גבי הצדף כל שרוצים, למשל עיניים ופה מחייך.

פעילויות יצירה לחופש חנוכה

כד קטן כיף גדול

כד השמן הנו מוטיב ידוע בחג החנוכה ועל כן יהיה חוויתי לספר מחדש את סיפור נס השמן ולגשת לקשט כד שקיים בבית. כך למשל ניתן להחליט שמקשטים את כד החרס שמצוי בגינה, באמצעות הדבקה של אבני פסיפס ואבנים יפות. ניתן להחליט שמקשטים את כד החלב באמצעות בדים ונצנצים. ניתן להחליט שקונים מראש לכל ילד כד חרס קטן (בחנויות יצירה) ואותו מקשטים עם פלסטלינה וכדומה.

מובייל של סביבונים

חג החנוכה ללא ספק עוסק בסביבונים ועל כן מומלץ לגזור מבריסטול מגוון סביבונים בשלל גדלים, לקשט אותם כיצד שרוצים ובאמצעות ענף וחוט לייצר מובייל מקסים שמותאם במיוחד לחג. עוד רעיון אחרון ודי (עד הפעם הבאה)? אם יש לכם חרוזי גיהוץ, זוהי הזדמנות נהדרת לעשות מהם מגנט למקרר בצורת סביבון – חג שמח ויצירתי!

קראו גם: 10 דברים שלא ידעתם על חנוכה

נגישות