יש לכם שאלה הלכתית? שאלו את הרב!

להיות אדם דתי ומאמין, פירושו לסגל לעצמינו מערך חוקים וכללים. יש כאלה שמחליטים שהם שומרים את השבת בדרך כזו או אחרת, אחרים מקבלים על עצמם הלכות כשרות מחמירות, יש כאלה שמתמקדים בעיקר בהלכות צניעות ונידה, וכמובן שכל אחד בוחר לעצמו את מה שמתאים לו ומתחבר לאופי שלו. מתוך כך, זהו בהחלט דבר טבעי שאדם דתי ירגיש מבולבל ולא סגור לגבי עניין מסוים. האם מותר לעשן על פי ההלכה? האם מותר לרכוב על אופניים בשבת בתוך תחום שבת? מה צריך לעשות אם אין מניין לתפילה במקום העבודה? כל אלו הן רק דוגמאות כמובן, ולכל אדם יש שאלות רבות שעולות במהלך החיים. מה שאפשר לעשות כמובן זה לגשת לרב שלכם ולשאול אותו, אך כמובן שזה לא תמיד ישים וכי המענה לא תמיד ניתן בהקדם, ועל כן אנו רוצים להכיר לכם כעת אתר חדש ונהדר ששם תוכלו לשאול שאלות ולקבל את כל התשובות מתלמידים חכמים.

על אודות האתר

"משיב כהלכה" הוא פרויקט אינטרנטי מעניין במיוחד של רשת הכוללים להוראה ולדיינות "ברכת אברהם". מדובר בעצם על כוללים מאוד קטנים שנמצאים בירושלים ושלומדים בהם בסך הכול 70 תלמידים, כאשר המטרה היא להכשיר את אותם התלמידים שיהפכו לגדולי הפוסקים והמקובלים של דור העתיד. מתוך הצורך והרצון לחבר אותם לקהילה ולתת להם את ההזדמנות להשיב על שאלות הציבור, קם אתר משיב כהלכה שנותן מענה מצוין לכל מי שמחפש תשובה לגבי שאלה מסוימת.

למעשה מדובר על בית ההוראה הווירטואלי הגדול בעולם המכיל מאגר תשובות איכותי ונדיר שכולן בהתאם לפסיקותיו של מרן פוסק הדור הגאון הרב עובדיה יוסף זצ"ל. במהלך היום יום עמלים חברי הצוות בהדרכתו של ראש הישיבה ומתחזקים אותו, עם מידע חשוב ומעניין לציבור. בואו נראה בדיוק מה אפשר למצוא שם.

עוד לפני שתשאלו – חפשו את השאלה שלכם במאגר

אנחנו לא מדברים רק על שאלות ותשובות פרטניות, אלא על מענה שעושה שירות נפלא לציבור כאשר ניתן להיכנס לארכיון תמיד ולראות את כל השאלות שנשאלו, ויש סיכוי טוב שמישהו כבר שאל את השאלה שלכם בעבר ואתם יכולים לקבל עליה תשובה באופן מיידי. מה שיפה ונוח במיוחד באתר, זה שהוא מחולק בצורה ברורה ומסודרת לקטגוריות וככה ניתן להגיע בקלות לאן שרוצים. דיני ממונות, שבת ומועדים, דיני אישות, כשרות, דיני היום יום (תפילין, טלית, ציצית וכו'), דיני אבלות, נושאים של טהרת המשפחה, במעגל החיים, יחסי אנוש, מיסטיקה, מצוות הארץ ושביעית, לשון הרע ושמירת הלשון, ברכות, שלום בית וחינוך ילדים ועוד. בכל פעם שמישהו שואל שאלה ומתקבלת עליה תשובה, היא נוספת למאגר וכך הוא גדל מיום ליום והופך למקור מידע חשוב וחיוני בלי ספק. בואו נראה דוגמה לשאלה ותשובה אחת.

יש לכם שאלה הלכתית? שאלו את הרב!

דיני ממונות

הנה דוגמה לשאלה שנשאלה בקטגוריה של דיני ממונות – האם עדיף לתרום בעילום שם או שעדיף להנציח את השם של הנדבן ושל המשפחה שלו?

על פי הרבנים ראוי בהחלט לציין ולפאר את שמו של נותן התרומה וזה עדיף מתרומה בעילום שם, כל זאת כאשר מדובר על תרומה שהיא לא לשם כבוד ותהילה.

שימו לב שגם אתם יכולים להיכנס בקלות לחלק באתר של שליחת שאלה, להכניס את הפרטים שלכם שם וכמובן את השאלה שמעניינת אתכם, ותוך זמן קצר ביותר תוכלו לקבל את התשובה ישירות אליכם, וכמובן שהיא גם תתווסף בהמשך לארכיון. בשורה התחתונה מדובר על מאגר מידע חשוב לכל יהודי.

כדאי לדעת: מהי חשבונית מס?

מרכיב חיוני בעולם העסקים, חשבוניות מס לא רק מקלות על החיוב ומבטיחות תשלום בטוח, אלא גם ממלאות תפקיד משמעותי בדיווח הכספי ובעמידה בתקנות המס. מאמר

קראו עוד »
נגישות