יש לכם שאלה הלכתית? שאלו את הרב!

להיות אדם דתי ומאמין, פירושו לסגל לעצמינו מערך חוקים וכללים. יש כאלה שמחליטים שהם שומרים את השבת בדרך כזו או אחרת, אחרים מקבלים על עצמם הלכות כשרות מחמירות, יש כאלה שמתמקדים בעיקר בהלכות צניעות ונידה, וכמובן שכל אחד בוחר לעצמו את מה שמתאים לו ומתחבר לאופי שלו. מתוך כך, זהו בהחלט דבר טבעי שאדם דתי ירגיש מבולבל ולא סגור לגבי עניין מסוים. האם מותר לעשן על פי ההלכה? האם מותר לרכוב על אופניים בשבת בתוך תחום שבת? מה צריך לעשות אם אין מניין לתפילה במקום העבודה? כל אלו הן רק דוגמאות כמובן, ולכל אדם יש שאלות רבות שעולות במהלך החיים. מה שאפשר לעשות כמובן זה לגשת לרב שלכם ולשאול אותו, אך כמובן שזה לא תמיד ישים וכי המענה לא תמיד ניתן בהקדם, ועל כן אנו רוצים להכיר לכם כעת אתר חדש ונהדר ששם תוכלו לשאול שאלות ולקבל את כל התשובות מתלמידים חכמים.

על אודות האתר

"משיב כהלכה" הוא פרויקט אינטרנטי מעניין במיוחד של רשת הכוללים להוראה ולדיינות "ברכת אברהם". מדובר בעצם על כוללים מאוד קטנים שנמצאים בירושלים ושלומדים בהם בסך הכול 70 תלמידים, כאשר המטרה היא להכשיר את אותם התלמידים שיהפכו לגדולי הפוסקים והמקובלים של דור העתיד. מתוך הצורך והרצון לחבר אותם לקהילה ולתת להם את ההזדמנות להשיב על שאלות הציבור, קם אתר משיב כהלכה שנותן מענה מצוין לכל מי שמחפש תשובה לגבי שאלה מסוימת.

למעשה מדובר על בית ההוראה הווירטואלי הגדול בעולם המכיל מאגר תשובות איכותי ונדיר שכולן בהתאם לפסיקותיו של מרן פוסק הדור הגאון הרב עובדי�