הילד רוצה לצאת למחנה קיץ בישראל? תכירו את המחנה של מסע ישראלי

יציאה למחנה קיץ מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם כהורים להעניק לילד שלכם הזדמנות לפתח עצמאות, לחזק את הביטחון העצמי ואף ליצור מעגל חברים חדש. אם הילד ביקש לצאת למחנה קיץ, אין ספק כי המחנה של מסע ישראלי הוא המקום אליו הוא צריך ללכת, בייחוד על רקע הערכים כמו גם העשייה החברתית אשר הפכה את המסע הזה לבעל משמעות שתיחרט היטב בזיכרונו של הילד שלכם. מה חשוב לדעת אודות המחנה של מסע ישראלי? כל הפרטים בסקירה הבאה.

מחנה קיץ בחסות מסע ישראלי – כל מה שרציתם לדעת

מחנה הקיץ של עמותת מסע ישראלי נערך בארץ מזה כ-16 שנה, והוא נחשב לאחד ממחנות הקיץ האיכותיים ביותר. הסיבה לכך נובעת בעקבות אלמנטים המשלבים בין אהבת המולדת, יהדות, ציונות וכן היכרות עצמית המתבצעת במסגרת של מעגלי שייח משותפים המתבצעים במסגרת של לינת שטח.  חוויה בלתי נשכחת כמו זו מאפשרת לילדים בשכבת ז', ח' וט' להנות ממגוון רחב של  פעילויות הכוללות בין היתר מפגש עם תרבויות חדשות, התנסות בעבודה חקלאית, התנדבות, פעילות הווי לצל טיולים בשבילי ישראל. המחנה מפוקח על ידי משרד החינוך ומתקיים הודות לשיתוף פעולה בין קרנות מובילות אשר רואות בפעילות של המחנה כבעלות משמעות עמוקה, בייחוד על רקע ההבנה כי מחנה קיץ הוא מקום שבו ילדים יכולים להתנתק מהמסמכים ומשגרת היום יום, ולהתחבר לעצמם כמו גם לקהילה שנוצרת במסגרת של המחנה המתקיים בשלב הראשון בכפר הנוער ניר העמק ובהמשך בכפר של מסע ישראלי הסמוך לעיר ירושלים.

לכל אורך המנחה הילדים מלווים על ידי מדריכים מנוסים אשר רובם לקחו חלק בעצמם במסע הזה. לאור הביקוש הגבוה, ישנם שני מחזורים למחנה הקיץ, ועל כן  מומלץ כבר עכשיו להיכנס לאתר הרשמי ובהתאם לכך להוביל להגשמת חלום אשר תעניק לילד שלכם את ההזדמנות לקחת חלק במחנה קיץ ערכי ובעל משמעות לעתידו, בייחוד על רקע המעטפת המקצועית אותה הוא מקבל כמו גם הערכים שהפכו להיות מזוהים מאוד עם מחנה הקיץ.

 

 

ערבות הדדית ועשייה חברתית

אחד מהאלמנטים שהופכים את מחנה הקיץ של עמותת מסע ישראלי לייחודי נובע כתוצאה מתרומה לקהילה. במסגרת המחנה לוקחים המשתתפים חלק בפעילות התנדבותית למען הקהילה, החל מהתנדבות ברפת ועד התנדבות בחקלאות. המטרה היא לחבר אותם לארץ ישראל ולעשייה המתבצעת גם במסגרת של מחנה קיץ המתבצע בתנאי שטח אבל גם באמצעות מעגלי שייח המתמקדים בזהות האישית, ובחיבור לרוח הציונית. עם מעל ל-300,000 משתתפים ומשתתפות, אין ספק כי מדובר במחנה קיץ בעל משמעות, בייחוד על רקע העשייה החברתית וכן הליווי האישי הניתן בעבור כל משתתף.

מחנה קיץ – הזדמנות מצוינת לפיתוח יכולת מנהיגות

מחנה הקיץ בחסות מסע ישראלי מנוהלת ומפוקחת על ידי דמויות מוכרות בציבורית הישראלית – מרים פרץ, האלוף לשעבר אליעזר שקדי, אלוף במילואים אבי מזרחי ועוד. כמחנה קיץ שחרט על דגלו את דגל הערכיות, תוכלו להיות בטוחים כי הילדים שלכם נמצאים במקום בטוח ומוגן, הן בשל הליווי האישי של המדריכים והן בשל פיקוח הדוק מצד הגורמים הפדגוגים אשר תומכים במשתתפים, החל משלב ההגעה ועד לשלב העזיבה.

לסיכום

אם הילד שלכם מבקש לצאת למחנה קיץ, זה הזמן לרשום אותו למחנה הקיץ של עמותת מסע ישראלי. מדובר במחנה קיץ מרתק המשלב בין עשייה חברתית, קהילתיות וכן שפע של פעילויות הווי ובידור, כל זאת במסגרת של שמונה ימים. הביקוש הוא גבוה, ועל כן זה הזמן להיכנס לאתר, להשאיר פרטים ונציג ישוב בהקדם.

נגישות