קבלת שבת: כך תתכוננו לשבת המלכה

מרגישים שאתם מגיעים לשבת מותשים ועצבניים במיוחד? ובכן, זה כנראה נובע מתכנון לא נכון לקראת קבלת השבת. במדריך זה נציג כיצד תוכלו להתכונן לשבת המלכה, וזאת בכדי שתוכלו לנצל את יום המנוחה במלואו.

תכנון קבלת שבת: צעד אחר צעד

השבת מתקרבת וזה הזמן להשקיט את צרות השבוע ולהתכנס ביחד עם בני המשפחה. שבת הוא יום המנוחה היחיד של העם היהודי, ולכן רבים מאיתנו נוטים להתפזר ולהגיע לשבת כאשר אנחנו מותשים מכל ההכנות והלחץ הכרוך בהכנת הבית לקראת השבת. בכדי שתוכלו לתכנן את קבלת השבת בצורה הטובה ביותר, מומלץ לבצע רכישה של מוצרים מראש – כמו מיחם לדוגמא. אם אין לכם את הזמן לרכוש ואתם מתלבטים לגבי המיחם המומלץ ביותר, בסקירה הבאה תוכלו לקרוא את היתרונות והחסרונות של כל מיחם, וזאת בכדי לבצע רכישה של מיחם איכותי אשר ישרת אתכם כהלכה לקראת קבלת השבת וחימום האוכל ביום שלמחרת. ככל שתהיו מדויקים ברכישה של מיחם כמו גם מזון, כך תוכלו להגיע רגועים ומוכנים.

קבלת שבת- כך תתכוננו לשבת המלכה

כיצד לתכנן את קבלת השבת?

הגורמים אותם יש לקחת בחשבון לקראת קבלת שבת הם רבים: מתי עושים את הקניות? מתי מנקים את הבית? באיזה שעה הילדים חוזרים הביתה מהמסגרות וכיצד מעסיקים אותם? נושאים אלו ועוד מחייבים עבודת צוות משפחתית. ככל שתהיו מתואמים יותר, כך תוכלו לתכנן את ההכנות של סוף השבוע באופן רגוע וללא לחצים מיותרים. מומלץ להיערך מבחינת הקניות עוד ביום רביעי ולהתחיל את הבישול ביום חמישי. בכך, תוכלו לקצר תהליכי בישול ארוכים אשר גוזלים זמן יקר בזמן יום שישי. בנוסף, את הסלטים ניתן להכין גם כן ביום חמישי ולהשאיר את הבישול רק לשעות הבוקר של יום שישי. בכך, תוכלו לפנות לעצמכם זמן בכדי לנקות את הבית, הכנת בגדי השבת של הילדים ולאחר מכן הדלקת נרות. את כל ההכנות לקראת השבת יש לבצע לפחות כשלוש שעות לפני, וזאת בכדי שתוכלו לפנות זמן לקלח את הילדים, שנ"צ מבורך של יום שישי ולאחר מכן טקס הדלקת נרות. בכדי להתעדכן בזמני הכניסה והיציאה של השבת, ניתן להוסיף תזכורת במכשיר הטלפון הנייד כעשר דקות לפני ובכך להגיע מוכנים.

קבלת שבת רגועה: רק דרך ניסוי וטעיה

אין ספק כי יום שישי הוא יום לחוץ למדי, ולכן עדיף להתעורר מוקדם ולהתחיל את המטלות בשעות הבוקר המוקדמות. ככל שתדעו לקצר תהליכים בדמות בישול במהלך השבוע והכנת האוכל עוד ביום חמישי, כך תוכלו להגיע לשבת כאשר כל בני הבית רגועים ומוכנים. זכרו, מדובר ביום קודש ולכן סביר להניח כי ייקח לכם זמן אשר כולל ניסוי וטעיה בסידור היום, אולם זכרו כי לכל משפחה יש את הזמן שלה עד למציאת המסלול הנכון לה.

נגישות