הורים – הילד שלכם רוצה להוציא רישיון לאופנוע? הינה כמה דגשים לבטיחות בכביש

כמעט כל הורה מכיר את הרגע הזה שבו הילד בא ומספר שהוא רוצה להוציא רישיון לאופנוע. אנחנו כמובן מבינים את החששות שלכם ועם זאת, חשוב לנו שתיקחו את הסיטואציה צעד אחד קדימה ותדריכו אותו לקראת היציאה לדרך החדשה הזו. הינה כמה דגשים לבטיחות בכביש עם האופנוע.

עושים לילד ביטוח חובה

הפעולה הראשונה שאתם חייבים לעשות היא לעשות ביטוח חובה. בהזדמנות זו חשוב לציין שלעשות ביטוח לאופנוע זה חובה, זה לא נתון לשיקולכם ואסור לעלות על הכביש עם אופנוע שאין לו ביטוח. בסופו של דבר מטרתו של ביטוח החובה הוא לספק לילד שלכם סוג של רשת הגנה מפני פגיעות בנהגים אחרים על הכביש וזה חשוב מאד. אם הוא יקלע לסיטואציה שבה הוא פוגע ברכב אחר או חלילה בנפש, חברת הביטוח תעמוד שם לצידו ותספק לו את ההגנה.

רוכשים עבורו ביגוד מגן

אנחנו כמובן רוצים שהילד שלכם ייסע בדרכים טובות ולא יחווה תאונות. אבל, בהזדמנות זו חשוב לציין שכל תאונה על אופנוע יכולה להיות קטלנית ולגרום לתוצאות הרות גורל. זו בדיוק הסיבה שבגינה אתם פשוט חייבים להזכיר לילד שלכם שהוא חייב ללבוש ביגוד מגן לפני הנסיעה.

אנחנו מתכוונים בראש ובראשונה לקסדה שתשמור עליו מפני פגיעות ראש קשות. בנוסף, מומלץ להצטייד במעיל ייעודי שיגן עליו מפני פגיעות ראש, בירכיות, כפפות ועוד. ככל שהילד שלכם יתמגן יותר, כך הסיכוי שהוא יפגע בצורה קשה כתוצאה מתאונה הוא נמוך יותר.

 

 

מנחים אותו לעצור להתרעננות

במיוחד בהתחלה הילד שלכם עשוי להרגיש עייפות על הכביש. אופנוע זה כלי תחבורה לא פשוט והוא דורש מהרוכב להתמודד עם סיטואציות מורכבות בכביש. לצורך ההשוואה, רוכב אופנוע נאלץ לקחת הרבה יותר החלטות על הכביש ביחס לנהגים רגילים. זה עשוי להיות מעייף, הן מבחינה מנטלית והן מבחינה פיזית. לכן, המליצו לילד שלכם לעצור להתרעננות, הסבירו לו את החשיבות של העצירה הזו, זה פשוט מציל חיים.

נותנים לילד ביטחון

מעבר לכל הטיפים החשובים שציינו, מה שהילד שלכם הכי צריך זה ביטחון. אם לא יהיה לו את הביטחון בעצמו ואם הוא לא ירגיש הוא יכול להשתלב על הכלי הזה על הכביש, הסיכוי שהוא יהיה חשוף לתאונות עולה משמעותית. תסבירו לו מה המשמעויות של לעלות עם אופנוע על הכביש, הדריכו אותו ואם אתם מרגישים שהביטחון שלו לא מספיק גבוה, תנו לו את כל הכלים על מנת להחזיר לו את הביטחון הזה. חוסר ביטחון על הכביש גורם להססנות ולקבלת החלטות לא נכונות מתוך לחץ ואתם לא רוצים שזה יקרה לילד שלכם.

נותנים לו טיפים מצילי חיים

יש המון טיפים שאתם כנהגים ותיקים על הכביש יכולים לתת לילד שלכם. הטיפים האלה נכונים גם עבור נהגים על רכבים פרטיים, אך כמובן גם לרוכבי אופנועים ולילד שלכם. הסבירו לילד שמומלץ מאד שלא לרכוב על האופנוע בגשם, במיוחד לא בגשם הראשון. בגשם הראשון השמן שעל הכביש צף למעלה וסכנת ההחלקה היא גדולה מאד. כמו כן, הסבירו לילד שלכם כמה זה חשוב לשמור על מהירות נסיעה סבירה ולא לרכוב בפרעות בין רכבים שלא שמים אליכם לב. מומלץ כמובן להצטייד באפוד זוהר, במיוחד ברכיבה בחשיכה על מנת שכל הנהגים על הכביש יבחינו בו.

לסיכום

אם הילד שלכם רוצה להוציא רישיון לאופנוע, אנחנו ממליצים לכם להדריך אותו ולתת את הדגש על טיפים בטיחותיים שהם פשוט מצילי חיים.

נגישות