מה הקשר בין אומגה 3 לתופעות קשב וריכוז אצל ילדים?

הפרעת קשב וריכוז היא הפרעה נפוצה בקרב ילדים. מחקרים שנערכו בתחום העלו ממצאים חד משמעיים לגבי הקשר בין צריכה של אומגה 3 לבין שיפור קוגניטיבי אצל ילדים המאובחנים עם ההפרעה. מה חשוב לדעת בנושא? על כך – בסקירה הבאה.

אומגה 3: חיונית למבוגרים אך גם לילדים

בשנים האחרונות המודעות לגבי צריכה של אומגה 3 עלתה באופן משמעותי, לא מעט בשל שורה ארוכה של מקרים קליניים אשר מצאו יתרונות בריאותיים רבים לנטילה של התוסף. אולם, אחד התחומים המרתקים ביותר בכל הקשור להשפעות של אומגה 3 על גוף האדם מתייחס דווקא להשפעה של החומצות על ילדים המאובחנים עם אומגה 3, לא מעט בזכות מחקרים קלינים שנערכו בתחום ואשר הציגו ממצאים הקושרים בין צריכה של אומגה 3 לבין השפעה על סימפטומטיים הקשורים בקשב וריכוז. כך לדוגמה, מחקר שנערך בשנת 2015 ופורסם בכתב העת המדעי הנחשב Current Opinion in Clinical Nutrition & Metabolic Care  העלה כי צריכה של אומגה 3 יכול להוות תוסף בריאותי נלווה לטיפול התרופתי הניתן לילדים המאובחנים עם ההפרעה, וכי ילדים עם קשב וריכוז סובלים מריכוז נמוך של אומגה 3 ביחס לילדים שאינם מאובחנים עם ההפרעה. חשוב לציין כי גם מנהל התרופות באירופה עודד צריכה של אומגה 3 בקרב ילדים עם קשב וריכוז וזאת מאחר וחומצות השומן המצויות באומגה DHA ו EPA חיוני להתפתחות התקינה של ילדים.

מה הקשר בין אומגה 3 לתופעות קשב וריכוז אצל ילדים?

מהי אומגה 3 והיכן רוכשים?

אומגה 3 הוא למעשה שם כולל למספר קבוצות של שומן שגוף האדם איננו יכול לייצר באופן טבעי. מדובר בחומצות המהוות "קבוצת שומנים טובים" בשל היותן חשובות לפעילות התקינה של הלב, המוח וכן מערכת העצבים. חומצות אלו נחקרו במשך שנים רבות ע"י חוקרים ולכן מדובר בתוסף תזונה בעל חשיבות עצומה לבריאות הכללית, בפרט אצל ילדים המאובחנים עם הפרעת קשב וריכוז. רכישה של תוסף תזונה מתאפשר כיום בזכות חברות מובילות המתמחות בייצור ושיווק, תוך שימת דגש על ריכוז גבוה של חומצות. עם זאת, לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה מומלץ קודם כל לקרוא רשימה שמדרגת את המוצרים המובילים בעולם בתחום, וזאת מתוך מטרה להשקיע את כספכם בחוכמה בעבור הבריאות של הילדים אבל גם בעבורכם.

הקשר בין התפתחות המוח לבין הפרעת קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז היא הפרעה נוירולוגית המאובחנת אצל כ 10% מהילדים כאן בישראל. לאור המודעות הגבוהה להפרעה יותר ויותר הורים מפנים את הילדים לאבחון, לאור תסמינים שמשפיעים על איכות החיים של הילדים המאובחנים עם ההפרעה. כאשר מתייחסים לחומצת השומן DHA המצויה באומגה 3 ניתן בהחלט לומר כי מדובר בחומצה חשובה מאוד להתפתחות התקינה של ילדים, ובפרט ילדים המאובחנים עם הפרעת קשב וריכוז. אומגה 3 עם ריכוז גבוה של החומצה נמצאה כיעילה בעבור ילדים בכל הקשור להתפתחות תקינה של המוח כמו גם סיוע בשיפור יכולת הלמידה לצד הפחתה בתופעות של ההפרעה. עם זאת, חשוב להבהיר כי החומצה הזו כמו גם אומגה 3 אינה מחליפה את התרופות שמקבלים הילדים אלא מהווים כטיפול תומך שאותו ניתן לצרוך באופן קבוע, דרך רכישה של תוסף תזונה. לסיכום, קבלת החלטות לגבי התוסף כמו גם התרופות חייבת להתבצע בליווי מצד הרופא המטפל ועם שימת דגש על מתן מערך טיפול פרטני המבוסס הן על טיפול תרופתי בעת הצורך והן על הרגלי תזונה נכונים. לחומצות האמינו המצויות באומגה 3 יש השפעה משמעותית על הבריאות, ועל כן מדובר בתוסף תזונה מצוין הן בעבור ילדים ובוודאי בעבור מבוגרים. שורת המחקרים שנערכו בתחום לצד המלצה מצד מנהל המזון האירופי מהווה הוכחה לחשיבות של צריכה של חומצות אמינו לטובת הבריאות אך גם לטובת סיוע לילדים המאובחנים עם הפרעת קשב וריכוז.

כדאי לדעת: מהי חשבונית מס?

מרכיב חיוני בעולם העסקים, חשבוניות מס לא רק מקלות על החיוב ומבטיחות תשלום בטוח, אלא גם ממלאות תפקיד משמעותי בדיווח הכספי ובעמידה בתקנות המס. מאמר

קראו עוד »
נגישות