איך לשכך כאבי גרון במהירות?

עבורינו ההורים, אין דבר קשה ומתסכל יותר מלראות את הילדים שלנו סובלים בעקבות בעיות רפואיות שונות, דבר שהוא נפוץ במיוחד בגילאים הצעירים כאשר מערכת החיסון עדיין לא חזקה די. כמובן שכשאר הדברים הללו קורים, נרצה לספק לילדים שלנו הקלה מהירה ונהיה מוכנים לשקול כמעט כל אופציה בשביל לאפשר את זה. ובעוד ישנן מחלות המצריכות טיפול רפואי ספציפי, ליווי מיוחד ונטילת תרופות בהכרח, ישנם הרבה מצבים בהם הילדים שלנו סובלים מתסמינים מסוימים בלי רקע מיוחד או דרכי טיפול שמאפשרות הקלה מיידית, ועל כן אם זה אפשרי נרצה לדאוג להם לדרכים אחרות להקלה. אחד מהמצבים הללו הוא כאבי גרון, תופעה נפוצה בעיקר בחודשי החורף, אך כזו שבהחלט יכולה לקרות גם בשאר עונות השנה. אם גם הילד שלכם סובל מפעם לפעם מכאבי גרון טורדניים, הנה כמה דרכים בהן תוכלו לסייע לו להגיע להקלה תוך זמן קצר.

קודם כל גשו לרופא

כמובן שכאשר כאבי גרון מופיעים אצל הילדים שלנו, נרצה לדאוג להם להקלה מהירה ככל שרק ניתן, אבל זה לא אומר שאפשר לוותר על חוות דעת רפואית מקצועית. נכון שמבחינה סטטיסטית מרבית המקרים יהיו מקרים קלים שלא מצריכים התערבות מיוחדת, אבל האחריות שלנו בתור הורים היא לשלול את הדבר הזה ולכן חשוב לגשת לרופא אף אוזן גרום בהקדם האפשרי. איך קובעים תור לרופא תוך זמן קצר? ובכן, אתר דוקתורים מציע את השירות באופן נגיש ופשוט ויאפשר לכם לקבוע תור לרופא מומחה במהירות לפי תחומי התמחות, פניות וכן בקרבת אזור המגורים שלכם וזהו בהחלט כלי חשוב שעומד לרשותכם. כעת, בואו נדבר על כמה שיטות להקלה מהירה על כאבי הגרון.

הימנעות ממשקאות חמים מדי

אז לאחר שבדקתם את הילד אצל הרופא וראיתם שלא מדובר על משהו רציני (ואולי אפילו הוא קיבל תרופות להקלה), אפשר לנסות לסייע לו במגוון דרכים שונות. מיתוס נפוץ אומר שכדאי לשתות תה חם כאשר יש כאבי גרון, אבל האמת היא שבעוד בהחלט אפשר לשתות תה בטמפרטורה פושרת, משקאות חמים מדי רק יגרו את הגרון אפילו יותר ועדיף להימנע מהם.

איך לשכך כאבי גרון במהירות?

קוביות קרח או ארטיק

מהצד השני, דווקא מאכלים קרים ירגיעו את הגרון הכואב ויאפשר הקלה מסוימת. כאשר מדובר על ילדים גדולים יותר, אפשר בהחלט לתת להם כמה קוביות קרח, אבל אם אפשר עדיף לתת ארטיק או גלידה קרה וזה גם משהו שרוב הילדים מאד אוהבים.

מי מלח ומים פושרים

גם כאן מדובר על אפשרות שמתאימה לילדים גדולים יותר שיודעים לגרגר מים. הכינו תמיסה של מלח ומים ופושרים ותנו לילד לגרגר אותה למשך כחצי דקה, מה שעשוי להביא להקלה מסוימת בכאבי הגרון ולפעמים גם הקלה משמעותית.

דבש ולימון במים פושרים עד חמימים

כאן אנחנו מדברים על על שני רכיבים שיש להם תכונות אנטי דלקתיות וכך הם יכולים למעשה להביא להקלה במצב. את הדבש מומלץ לשים במים חמים ולסחוט מעט לימון ולשתות לאט לאט. כמובן שיש רכיבים אחרים שיכולים לעזור, אבל כאן מדובר גם על דברים שילדים אוהבים ולרוב לא תהיה להם בעיה לשתות את המשקה המתוק והחמצמץ בו זמנית.

אם כך, כאן יש לכם כמה רעיונות להקלה מהירה על כאבי הגרון שבהחלט אפשר לנסות. זכרו לגשת קודם כל לרופא ולבדוק את הבעיה לעומק ואם ממשיכה יותר משבוע מומלץ לחזור לביקורת נוספת.

**המידע באתר הוא לא המלצה רפואית או חוות דעת רפואית.

מקורות מידע: אתר אלטמן והאתר של קופת חולים מכבי. 

כדאי לדעת: מהי חשבונית מס?

מרכיב חיוני בעולם העסקים, חשבוניות מס לא רק מקלות על החיוב ומבטיחות תשלום בטוח, אלא גם ממלאות תפקיד משמעותי בדיווח הכספי ובעמידה בתקנות המס. מאמר

קראו עוד »
נגישות