תנשמו לרווחה: חדרי מלח – כל המידע על הטיפול שעשוי לעזור לכם בבעיות נשימתיות

אחד מהטרנדים החמים של השנים האחרונות הוא טיפול אלטרנטיבי המתבצע בשלל דרכים, וזאת מתוך הבנה כי לעולם הטיפול האלטרנטיבי יש לא מעט מה להציע בעבור מבוגרים כמו גם ילדים אשר סובלים מבעיות רפואיות, כמו למשל בעיה נשימתית שמגיעה לידי ביטוי בשפעת כרונית, ברוניכטיס או כתוצאה מנזקי עישון. למעשה, ביקור בחדר מלווה מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם לקבל טיפול המתבצע בתוך חדר מלח ובאווירה רגועה ושקטה, כל זאת כחלק מחשיפה ליונים שליילים שמקורם במלח טבעי. מתעניינים לגבי הטיפול הזה? להלן כל המידע לו אתם זקוקים רגע לפני שאתם מזמינים מקום.

חדר מלח – כל מה שצריך לדעת

השימוש בחדרי מלח איננו חדש ולמעשה מדובר בטיפול משלים המיועד בעבור מבוגרים כמו גם ילדים המתמודדים עם בעיות נשימה, כאשר לפני מאות שנים כבר היה נהוג להשתמש במערות המלח לטובת ספיחה של מלחים ובהתאם לכך יכולת להתמודד באופן טבעי עם שלל בעיות רפואיות שמתרחשות במערכת הנשימה. בתרבות האינדיאנית נהוג היה לשלוח את הלוחמים לחדרי מלח לטובת התאוששות, כאשר בעת המודרנית מיובאים גבישי מלח  ומייצרים דרכם חדרים המבוססים על נתרן וכלור לטובת ניקוי של מערכת הנשימה, באופן טבעי. טיפול אלטרנטיבי מסוג זה תופס תאוצה גם בישראל, ועדות לכך ניתן למצוא בפתיחה של חדרי מלח המבוססים על גבישים המיובאים מאזור מזרח אירופה ויוצרים אריחים לצד פריטים שונים כמו למשל מנורת מלח המוצבת גם היא בחדר, כל זאת מתוך מטרה לאפשר לציבור הרחב לקבל את המענה האלטרנטיבי בשילוב של טיפול קונבנציונלי.

 

 

טיפול טבעי וללא תופעות לוואי

היתרון של חדר מלח נובע בעקבות היכולת לקבל טיפול טבעי לטובת התמודדות עם בעיות בריאותיות כמו למשל נזלת כרונית, וזאת מתוך מטרה לשלב בין טיפול קונבנציונלי לבין טיפול המתבצע במסגרת של העולם האלטרנטיבי. ביקור בחדר מלח מהווה גם הזדמנות מצוינת בעבורכם להיכנס לחדר שקט ומרגיע שבו ניתן לקרוא מוזיקה, להאזין למוזיקה או לפודקסט מרתק ובהתאם לכך ליצור תחושה מרגיעה שהופכת את הביקור למיוחד במינו. כאשר לוקחים בחשבון את הביקוש הגבוה לצד היכולת לשלב את הטיפול הזה במסגרת של קבלת טיפול אצל רופא אף אוזן גרון, אין ספק כי מדובר בהזדמנות מעולה בעבורכם כמו גם בעבור בני המשפחה להצטרף לטרנד ובהתאם לכך להוביל לשהייה בחדר המכיל רסיסי מלח איכותיים ובהתאם לכך ליצור יכולת לספוח את הנוזלים ואף לחזק את המערכת החיסונית.

השהייה בחדר מלח היא מרגיעה ואף יוצרת תחושה של שקט שלרבים היא חסרה בעידן המודרני, כאשר ניתן לבקר פעם אחת בלבד או לשלב מספר רב של ביקורים, בהתאם לצרכים ועם שימת דגש על התייעצות עם הרופא המטפל, כל זאת מתוך מטרה ליצור תוכנית טיפול בהתאמה אישית לצרכים הנדרשים ולרקע הבריאותי.

לסיכום

ביקור בחדר מלח בעיר כמו ראשון לציון מאפשר לכם לקבל טיפול אשר עשוי לסייע לטובת התמודדות עם בעיות נשימה כרוניות, נזקי עישון או כאשר רוצים לחזק את המערכת החיסונית, באופן טבעי. חשוב לציין כי ביקור בחדר מלח לא הוכח כיעיל מחקרית, אולם מתגובות של ישראלים אשר שהו בחדר ניתן לומר כי מדובר בחדר המאפשר רגיעה ושקט לצד חשיפה ליונים שלילים המחקים את השהות בתוך מערכת מלח, בדיוק כפי שהתרחש עוד במאה ה-19 לפני הספירה וכעת בעידן המודרני הצליחו להוביל ליצירה של חדרי מלח איכותיים ויוקרתיים הפרוסים בכל רחבי הארץ.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות