איך להתגלח על פי ההלכה?

אם לאחרונה תהיתם עם עצמכם, איך להתגלח לפי ההלכה? – אנחנו כאן כדי לדבר על זה. למעשה, ישנו אפילו פסוק ספציפי אשר דן בנושא של גילוח לפי ההלכה. מתגלחים עם סכין? עם מכונת גילוח? לפי ההלכה יהיה עליכם לפעול כך:

בעוד שחלקנו פחות מקורבים לדת ומתגלחים "על הסכין", על פי ההלכה יהיה עליכם דווקא לספר את שיער הפנים ולא לגלחו. ישנו פסוק שמכתיב לנו, המקורבים לדת, לפעול כך: "לא תקפו פאת ראשכם, ולא תשחית את פאת זקנך". אם כן, מה אנו מבינים מזה? בעוד שרובנו לא פרשני רש"י דגולים, אנחנו בדרך כלל נפנה לסיועם שלל רבנים אשר מפרשנים ומייעצים לנו כיצד להתנהל לפי הדלת ועל פי ההלכה.

גילוח על פי ההלכה – מה מותר ומה אסור לנו?  

במקרה זה, הרבנים מפרשים את הפסוק על פי באופן פשוט למדי. בפרשת קדושים, ספר ויקרא (מקור הפסוק), נאמר כי הציווי הנ"ל למעשה מתייחס להלכות שונות בנושא של גילוח שיער הפנים, אותן הלכות שבזמנים עתיקים הבדילו את היהודים מאנשי עבודה זרה.

כלומר, במילים פשוטות יותר, בזמנים עתיקים אנשי עבודה זרה היו נוטים לגלח את ראשם, מה שהוביל את מאמיני היהדות לגדל שיער פנים וזקן לתפארת, פאות מסולסלות וכדומה. אם כך, מה לגבי מכונת גילוח מומלצת ומקצועית?

לפי ההלכה ניתן להתגלח עם מכונת גילוח?

אוקי, לגבי מכונות גילוח מומלצות (שגם ניתן לרכוש תמיד אונליין, אין בעיה), ההלכה פוסקת כי אכן ניתן להשתמש במכונות אלו, היות והן למעשה לא משחיתות את הפנים. שימו לב, זוהי נקודה בהחלט טריקית. מדוע?

מאוד פשוט – אם רכשתם מכונת גילוח חובבנית, שגם אין בה דרגות גילוח, אתם למעשה עשויים לעבור על פסק ההלכה. מתי לא תעברו על פסק ההלכה? אם אתם רוכשים מכונת גילוח מקצועית ומומלצת, יהיו בה דרגות גילוח, מה שיוביל לכך שהשערה לא תגולח מהשורש שלה, כלומר, הפנים לא יושחתו.

גילוח זקן לפי ההלכה | האם מותר להתגלח לפי הדת?

בשורה התחתונה, בין אם אתם ספרים חובבים או מקצוענים, או אולי אפילו סתם צריכים מכונת גילוח בבית ואתם מקורבים לדת, יהיה כדאי להשקיע במכונה מקצועית. אגב, גם אם אתם לא מקורבים לדת, עדיין יהיה כדאי לרכוש אחת מעולה ואיכותית, שבדרך כלל תספיק לכל מטרותיכם וגם תחזיק מעמד במשך שנים ארוכות.

אם מדברים על חיסכון בעלויות, אין ספק שיהיה הרבה יותר זול לרכוש מכונת גילוח מקצועית פעם אחת, מאשר כל חודש לרכוש סכיני גילוח, קצף גילוח, קרם לאחר גילוח וכדומה. אין ספק, הבחירה הנכונה עבור הצרכן החכם היא רכישה של מכונה מקצועית. בימינו, מומלץ לרכוש את אותן מכונות גילוח אונליין, ככה שתוכלו להנות מאיכויות גבוהות וגם ממחירים אטרקטיביים מאוד.

בהצלחה!

כדאי לדעת: מהי חשבונית מס?

מרכיב חיוני בעולם העסקים, חשבוניות מס לא רק מקלות על החיוב ומבטיחות תשלום בטוח, אלא גם ממלאות תפקיד משמעותי בדיווח הכספי ובעמידה בתקנות המס. מאמר

קראו עוד »
נגישות