בית חכם לשומרי שבת? זה אפשרי!

הטכנולוגיה והקדמה שינתה בגדול כל היבט בחיים של כולנו. היא עוזרת להגיע במהירות שיא מנקודה לנקודה היום, משאירה אותנו מחוברים תמיד לאנשים הקרובים לנו דרך רשתות חברתיות ודואגת שכל פעולה שאנו עושים תהיה הכי פשוטה ונוחה שיש, ובעניין הזה זה בהחלט לא מפתיע שהקדמה הגיעה גם אל עולם היהדות. בשנים עברו שומרי שבת היו צריכים לעשות התאמות רבות לקראת סוף השבוע והרבה פעולות היו צריכות לחכות עד לצאת השבת. עם השנים פותחו טכנולוגיות ושיטות שהופכות את שמירת השבת לנוחה יותר, כשהיום המילה האחרונה היא בלי ספק מערכות הבית החכם, שאולי כבר שמעתן עליהן, אבל כנראה שלא חשבתם שיש לזה קשר לאורח חיים דתי ולשמירת שבת. ובכן, אנו רוצים להסביר על איזה מערכת בדיוק ואיך היא מקלה כבר היום על חייהם של עשרות אלפי שומרי שבת ומסורת בישראל.

האפליקציה ששולטת על הכל

בעבר, שומרי שבת היו צריכים לכבות את מכשירי החשמל לפני השבת, להסתמך על אורות ספציפיים במהלכה ואם הם איחרו או לא הספיקו לעשות זאת, עליהם היה להשאיר את המכשירים פועלים במהלכה כולה. עם הזמן הומצא שעון השבת, אך אין ספק כי ההמצאה החשובה ביותר בעניין הזה היא הטלפונים החכמים, אלו המתממשקים כיום עם מערכות הבית החכם המתקדמות ביותר. רוצים לוודא שאורות מסוימים נדלקים ואחרים כבים ממש לפני שהשבת נכנסת, הגדירו זאת בישומון הפשוט בטלפון שלכם. רוצים לוודא שתריסים חשמליים נפתחים במקום מסוים בבית ומכניסים אור שמש כאשר אין אפשרות לאור טבעי בבית? תוכלו לשלוט גם על המוצר הזה באמצעות אפליקציה. השליטה היא נוחה ופשוטה למדי, מאפשרת להגדיר זמנים מדויקים לכניסת מצב שבת וכן לבחור פעולה ספציפית לכל מכשיר המחובר למערכת, החל מהאורות, דרך האזעקה, שערים חשמליים של הבית, מזגנים ועוד. הנוחות היא מקסימלית וכל הבית ממופה ומרוכז בממשק נוח אחד ויחיד.

לא סתם שעון, שעון אסטרונומי

אתם בטח חושבים לעצמכם עכשיו שכל זה טוב ויפה, אבל מה זה שווה כאשר בכל שבוע זמני כניסת ויציאת השבת משתנים וצריך לעדכן זאת באופן ידני? ובכן, האפליקציה שכמובן מחוברת לרשת, עובדת באמצעות שעון אסטרונומי שלמעשה עושים את החישובים הללו באופן אוטומטי בכל שבוע. למשל, אם בשבוע אחד השבת נכנסת ב-17:56 ובשבוע שלאחריו בשעה 18:01, היא כבר תזיז את כל הפקודות בהתאמה באופן אוטומטי. המשמעות? מגדירים פעם אחת את מצב השבת ולאחר מכן אין יותר צורך להתעסק בזה. אם רוצים לעדכן ולשנות הגדרות ולהוסיף מכשירים נניח נכנסים במהלך השבוע ומעדכנים.

בית חכם לשומרי שבת? זה אפשרי!

בית חכם – לא רק בשבת

אז אין ספק שהבית החכם הוא נוח במיוחד עבור שומרי שבת, אבל בואו לא נשכח שהמערכת עדיין שם לצורך דיירי הבית גם בשאר ימות השבוע. יצאתם מהבית ושכחתם אורות דולקים? כבו אותם דרך האפליקציה. רוצים להדליק את המזגן לפני שאתם מגיעים כדי להיכנס לבית קריר? אין שום בעיה! יושבים על הספה ופשוט אין לכם כוח לסגור את התריסים כדי לראות סרט? ובכן, ממש אין צורך לקום.

מערכות הבית החכם הופכות את כל החיים להרבה יותר נוחים ופשוטים. הן מאפשרות לנו לחסוך כסף ולכבות מכשירי חשמל מיותרים ומייתרות את הצורך בהרבה שלטים ומתגים. עבור שומרי השבת הן מאפשרות נוחות גדולה ביותר ואין ספק כי מדובר על מערכת נוחה. בשורה התחתונה, אין ספק כי מדובר בבשורה משמעותית עבור ציבור שומרי השבת בישראל.

כדאי לדעת: מהי חשבונית מס?

מרכיב חיוני בעולם העסקים, חשבוניות מס לא רק מקלות על החיוב ומבטיחות תשלום בטוח, אלא גם ממלאות תפקיד משמעותי בדיווח הכספי ובעמידה בתקנות המס. מאמר

קראו עוד »
נגישות