חושבים פרקטי: 5 טיפים לעיצוב בית עם ילדים קטנים

הדבר החשוב ביותר בעיצוב בית חדש הוא התאמתו לסגנון החיים שלכם בהווה ובעתיד. אם יש לכם ילדים קטנים, או שאתם מתכננים להביא ילדים בשנים הקרובות, כדאי שהעיצוב בבית שלכם יהיה ידידותי לילדים. אז כיצד מעצבים בית המתאים לילדים קטנים? הכנו לכם 5 טיפים פרקטיים שיסייעו לכם לעצב בית מושלם לגידול ילדים קטנים – המשיכו לקרוא!

בחרו בבד מדויק לספה בסלון

המלאכים הקטנים שלנו טובים מאוד בללכלך, זו עובדה שאין עליה עוררין. לכן, חשוב לבחור ספות עשויות בד איכותי, כזה שניתן לנקות ממנו כתמים בקלות ובמהירות, ושיהיה ניתן לכבס אותו. בד ויניל או עור מלאכותי הם בחירה טובה לבית עם ילדים קטנים. מדובר בחומרים עמידים שיכולים להתמודד גם עם הכתמים הקשים ביותר. בנוסף, גם צבע הבד חשוב –  ספה בצבע כהה עמידה יותר לכתמים ביחס לספה בצבע בהיר מן הסתם, וחשוב לקחת זאת בחשבון במיוחד אם יש לכם ילדים קטנים בבית.

אחסון, אחסון ועוד פעם אחסון!

עיצוב מינימליסטי וילדים קטנים לא ממש הולך ביחד, כי אין באפשרותכם להכריח את הילדים שלכם לא לזרוק את הצעצועים שלהם בכל מקום, לא כשהם קטנים לפחות. אך אל תאמרו נואש, פתרון נפלא לבלגן שילדים עושים הוא הרבה מקומות אחסון – לצעצועים, אופניים, נעליים, יצירות, ספרים, משחקי וידאו, מעילים, כלי נגינה ועוד.

כדי למקסם את השטח בחלל, אנו ממליצים לבנות מקומות אחסון רבים, כמו מדפים וארונות ייעודיים. בנוסף, תמיד תוכלו להוסיף רהיטים בהתאמה אישית המכילים מקומות אחסון רבים. מקומות אחסון רבים לא רק יעזרו לכם לשמור על סדר, אלא הם גם יסייעו לכם לשמור על הילדים שלכם מפני נפילות פוטנציאליות בכאוס שהם מחוללים.

הוסיפו חדר משחקים

הפרדה בין אזור שינה לבין אזור משחק עשויה לעזור לבסס שנת לילה טובה בקרב ילדים קטנים. כדי לעודד שגרת שינה טובה, שקלו להוסיף חדר משחקים לביתכם. כך תרכזו את הבלגן שהילדים עושים בחדר אחד, בו הם משחקים, ואת חדר השינה שלהם תשאירו נקי ומסודר.

התאימו את הבית לצרכים שלכם

עם כל הכבוד לילדים שלנו, שהם היקרים לנו מכל – חשוב שתכבדו גם את הצרכים שלכם בעיצוב הבית. בין אם זה אומר ליצור את פינת הקריאה המושלמת בסלון, או לפנק את עצמכם ביחידת הורים מרווחת הכוללת חדר ארונות או אמבטיה מעוצבת – וודאו שהבית שלכם מתאים לצרכים שלכם, בדיוק כפי שהוא מתאים לצרכים של הילדים שלכם.

אל תשכחו להכניס כיף לתהליך עיצוב הבית!

עיצוב מחדש של הבית, במיוחד בזמן מעבר דירה, עלול להיות מלחיץ, קל וחומר כשיש ילדים קטנים שיכולים להקשות על התהליך. אולם אם תסתכלו עליהם לא כגורם מפריע, אלא תבחרו להפוך את עיצוב הבית לחוויה משפחתית משותפת תוכלו ליהנות מכל העולמות – גם לעצב את הבית מחדש כמו שאתם רוצים, וגם להנות מזמן איכות יצירתי עם הילדים שלכם. הם יכולים לסייע לכם לצבוע משטחים קטנים, לתת לכם טיפים לעצב את החדר שלהם, או ללכת איתכם לבחור ריהוט. כך או כך, אל תרחיקו אותם מתהליך העיצוב כי הם בהחלט יכולים לסייע.

בשורה התחתונה,

עיצוב הבית עם ילדים קטנים מצריך חשיבה מעמיקה ויצירתית. הבית חייב להיות בטיחותי ונעים, מלא במקומות אחסון, ומתאים לכם ולילדים שלכם באופן מדויק. והכי חשוב – הוא חייב להיות מלא בחום ואהבה, כי כשיש ילדים קטנים זה כל מה שבאמת שצריך, כל השאר זה בונוס!

נגישות