טיפים לשלום בית

בעשור האחרון נראה כי יותר ויותר זוגות ממהרים "לפרק את החבילה", להיפרד ולהתגרש וזאת בזמנים קשים, בשל חיי היום יום הקדחתניים אשר הופכים מעיקים, כמו גם שאי הבנות, קשיים בחינוך הילדים, כמו גם עולם טכנולוגי מתקדם – כולם ואחרים מפריעים לנו לנהל חיי משפחה נעימים והרמוניים.

אבל שנייה לפני שאתם ממהרים לפרק את הזוגיות, חשוב שתדעו כי אפשר גם אחרת, כי ניתן לבצע כמה פעולות מועילות ולרכוש דרכי חשיבה חדשות שיקנו לכם שלום בית ויאפשרו לכם לקיים חיי משפחה טובים, חיי קהילה מעולים, כמו גם לקיים יחד משפחה יהודית שלמה ומשגשגת!

זה נכון, המושג "שלום בית" נראה כלקוח מערכאות רבנות מחמירות אשר שמות את הדגש על שמירת אחדות המשפחה בכל מחיר. עם זאת, ברגע שאנו מבינים כי למרות ששלום בית הוא דבר חשוב מאד בעולם היהודי, הוא אינו נוגע רק להיותנו יהודים, אלא שהוא נוגע גם להיותנו אינדיבידואליים, אנשים שרוצים להצליח במערכות זוגיות וגם בניהול המשפחה, תוך שטיפים לשלום בית מתאימים לכל אדם, מכל מגזר.

אז כיצד משפרים את היחסים ושומרים על המשפחה יהודית שלמה? הנה כמה טיפים טובים לשלום בית:

שמרו על אווירה נעימה

נסו שבביתכם תמיד תהיה אווירה נעימה. כאשר אתם נכנסים לבית, נסו להפטר מלחצים של יום העבודה ונסו להפוך את האווירה לשמחה ונעימה יותר. בכך תוכלו להשפיע על מצב הרוח שלכם ושל כל בני המשפחה.

וודאו כי ערוצי התקשורת פתוחים

חשוב שלכל בן משפחה יהיו המקום והזמן להגיד את אשר על ליבו. נסו בארוחות ערב משפחתיות להנהיג זמנים לשיחות אודות נושאים בוערים, אודות קשיים ואף בשורות טובות! השתדלו לאפשר מקום להבעת רגשות תוך שמירה על כבוד הדדי.

היו מאוחדים

חינוך טוב מתחיל תמיד מכך ששני ההורים מתואמים ולא סותרים אחד את השני. ברגע שילדכם מגלה זוג הורים חזק בדעותיו, שאמנם קשוב אבל מאוחד ברצונות שלו ובתנאי המחייה והחינוך –  כך הוא פחות סורר או פרוע, והוא יודע טוב יותר היכן הגבולות נמתחים.

העניקו

העניקו מעצמכם. תנו אחד לשנייה מילה טובה, פרגנו בעת הצלחות, שבחו את הילדים על ציונים טובים ונסו להבין היכן צריך להעניק תמיכה. בכך תוכלו לפזר רגשות חיוביים כמו גם פתיחות בכל סיטואציה.

בלו יחדיו

חשוב שלכם ולבני הזוג יהיו כמה שעות פנויות בשבוע שתוכלו לבלות בהן יחדיו. צאו למסעדה או לבית קפה, פקדו יחד הרצאה או הצגה. זמן איכות מקרב מאד בין בני הזוג ושומר על הרומנטיקה ועל האהבה.

עבדו על אמון

כפי שהזכרנו, בעולם טכנולוגי מתקדם הפיתויים הם רבים, לכן חשוב לנסות לצמצם כמה שאפשר חשיפה מיותרת לעולם שאינו מוסרי, תוך שחשוב שהאמון אחד בשניה יבנה על בסיס טוב וכזה שיגיע מבפנים.

שמרו על שיח רגוע

גם בעתות משבר יש לשוחח על הדברים תוך שיח רגוע. דברו אחד עם השנייה בנועם, והוו לילדכם דוגמא.

כל המעשים האלה ואחרים, משמשים מפתחות נפלאים לקיום בית יהודי יציב, שמח ומוצלח!

נגישות