כך תקימו אתר לגמילות חסדים

ארגון שעוסק בגמילות חסדים, עשוי להיות מעורב בפעילויות מצווה, דוגמת מתן (או השאלת) מוצרים חיוניים דוגמת מזון וביגוד ואף ציוד רפואי, אספקת ייעוץ מסוגים שונים וכן סיוע כספי בצורת הלוואה. לעתים, ארגון כזה יחליט להקים אתר שתומך בפעילותו. במקרים כאלה, מומלץ לעקוב אחר הצעדים המעשיים הבאים:

תקציב

ראשית, כדאי להבין כמה זה יעלה פחות או יותר ולהבטיח שניתן ומוכנים להשקיע תקציב זה. עקרונית, אתר ממוצע לארגון גמילות חסדים, לא יהיה מורכב במיוחד. לכן, הוא גם לא חייב להיות יקר. עם זאת, במקביל, ארגונים כאלה הם לרוב מוסדות ללא כוונת רווח ולכן היבט התקציב משמעותי. חלק ניכר מבניית האתר, ניתן לעשות בזול או אפילו בחינם. לדוגמא: ניתן למצוא אתרים שמציעים אחסון אתרים חינם.

תכנון האתר

חשוב לתכנן את האתר מראש בצורה יסודית ומסודרת. זאת, על פי הבנה ברורה של מה שרוצים להשיג ממנו. השקעה בתכנון בהתחלה, תצמצם אי הבנות בהמשך ותמצה את ההשקעה בהקמת האתר.

רכישת שם דומיין

הפעלת האתר תדרוש שימוש בכתובת ראשית ייחודית – "שם הדומיין", אותו למעשה שוכרים לזמן קצוב. העלות לא יקרה וישנן כמה וכמה חברות מקומיות שאצלן ניתן לשכור דומיין. רצוי שהדומיין יהיה פשוט וברור ורלבנטי לארגון או לפעילותו או גם וגם. אפשר לרשום את שם הדומיין גם בעברית, אבל לא מומלץ – זה מעט מבלבל (מאחר ששאר כתובת האתר רשומה באנגלית).

אנשי מקצוע

אידיאלית, מומלץ לעבוד עם אנשי מקצוע מנוסים ואיכותיים – מומחה לבניית אתרים, מומחה עיצוב גרפי לאתרים, מומחה קידום אתרים ושיווק. עם זאת, אם התקציב מוגבל והאתר פשוט, אפשר להשיג תוצאות טובות גם בפחות מכך. יש אתרים שמאפשרים הקמת אתרים דרך ממשק גרפי, שלא דורש ידע בתכנות, בשיטת Drag and drop – אתה תופס עם העכבר אלמנט גרפי מסוים מוכן וגורר אותו לאזור בניית האתר. כמו שזה נראה, כך הגולש יראה זאת. עבור אתרים פשוטים, שיטה זו עשויה לספק תוצאות שנראות מצויין, בזמן קצר מאוד.

הקמה

רצוי שתהליך ההקמה יהיה בשיתוף רצוף של שני סוגי הגורמים שמעורבים בכך: מי שעוסק בהקמה הטכנית של האתר ומי שיזם את ההקמה ויפעיל את האתר בפועל. בצורה כזו, יובטח שהכיוון של ההקמה יהיו קרוב ככל הניתן למטרה בה מעוניינים ולא יבוזבז זמן מיותר, בין כיוון לא רצוי לבין גילויו.

חשיפה לציבור

יידוע הציבור לגבי האתר, יכול להתבצע באופנים רבים. ייתכן שזה מיועד להיות אתר גמילות חסדים לקהילה  מצומצמת יחסית ולכן, קל יהיה לעדכן ישירות את כל מי שצריך לדעת עליו. מאידך, ישנה האפשרות להשקיע ב"קידום אתרים" רגיל ושיטתי, כך שכל מי שמחפש "גמילות חסדים" במנועי חיפוש באינטרנט, יימצא אותו.

לסיכום

לא מסובך להקים אתר מסוג זה. כדאי לעשות זאת בצורה מסודרת ומחושבת, כך שמשימה פשוטה יחסית, לא תהפוך למסובכת ויקרה עוד יותר.

נגישות