כך תקימו אתר לגמילות חסדים

ארגון שעוסק בגמילות חסדים, עשוי להיות מעורב בפעילויות מצווה, דוגמת מתן (או השאלת) מוצרים חיוניים דוגמת מזון וביגוד ואף ציוד רפואי, אספקת ייעוץ מסוגים שונים וכן סיוע כספי בצורת הלוואה. לעתים, ארגון כזה יחליט להקים אתר שתומך בפעילותו. במקרים כאלה, מומלץ לעקוב אחר הצעדים המעשיים הבאים:

תקציב

ראשית, כדאי להבין כמה זה יעלה פחות או יותר ולהבטיח שניתן ומוכנים להשקיע תקציב זה. עקרונית, אתר ממוצע לארגון גמילות חסדים, לא יהיה מורכב במיוחד. לכן, הוא גם לא חייב להיות יקר. עם זאת, במקביל, ארגונים כאלה הם לרוב מוסדות ללא כוונת רווח ולכן היבט התקציב משמעותי. חלק ניכר מבניית האתר, ניתן לעשות בזול או אפילו בחינם. לדוגמא: ניתן למצוא אתרים שמציעים אחסון אתרים חינם.

תכנון האתר

חשוב לתכנן את האתר מראש בצורה יסודית ומסודרת. זאת, על פי הבנה ברורה של מה שרוצים להשיג ממנו. השקעה בתכנון בהתחלה, תצמצם אי הבנות בהמשך ותמצה את ההשקעה בהקמת האתר.

רכישת שם דומיין

הפעלת האתר תדרוש שימוש בכתובת ראשית ייחודית – "שם הדומיין", אותו למעשה שוכרים לזמן קצוב. העלות לא יקרה וישנן כמה וכמה חברות מקומיות שאצלן ניתן לשכור דומיין. רצוי שהדומיין יהיה פשוט וברור ורלבנטי לארגון או לפעילותו או גם וגם. אפשר לרשום