העמותה שזכתה בפרס ישראל: עמותת עזר מציון עוסקת בסיוע פרא-רפואי לחולים

בנוף שירותי הבריאות המורכב של היום, חולים ובני משפחותיהם מתמודדים לעיתים קרובות עם אתגרים רבים בהבנת המערכת הרפואית וניווט בתוכה. החל מהבנה מעמיקה של האבחנות הרפואיות השונות, דרך תיאום הטיפולים ועד ניהול מערך השיקום שלאחר הטיפולים – המסע עלול להיות לא פשוט בכלל. מסיבה זו הוקמו עמותות שונות, כגון עמותת עזר מציון, שמקדישות את עצמן למתן סיוע פרא-רפואי לחולים ובני משפחותיהם, וזאת כדי להקל על הקשיים הללו. אז מהי החשיבות של עמותות אלה ומהי עמותת עזר מציון?

מה מטרת עמותה לסיוע פרא-רפואי

עמותה לסיוע פרא-רפואי היא גוף שבעצם משמש כגשר בין החולים, המשפחות ומערכת הבריאות. העמותה לרוב מורכבת מצוות של אנשי מקצוע מיומנים, ביניהם אחיות, עובדים סוציאליים ועוד- ומתנדבים אותם מכשירים במיוחד לצורך זה. כלל הצוות פועלים יחד כדי להבטיח שהמטופלים ובני משפחותיהם יקבלו תמיכה וסיוע מקיפים לאורך המסע הרפואי שלהם. מערך התמיכה הרפואית של עמותת עזר מציון עושה בדיוק את זה, בתחומים שונים בתוך עולם הבריאות.

 

 

מה עושה עמותת עזר מציון?

לעמותת עזר מציון יש שלל תוכניות ופעילויות כדי לעזור לחולים. אחת מהן היא ייעוץ והכוונה רפואיים מותאמים אישית. העמותה יכולה לעזור לאנשים להבין את המצב הרפואי שלהם, לקבל הסבר על אפשרויות הטיפול השונות ועוד. על ידי מתן מידע והדרכה מותאמים