העמותה שזכתה בפרס ישראל: עמותת עזר מציון עוסקת בסיוע פרא-רפואי לחולים

בנוף שירותי הבריאות המורכב של היום, חולים ובני משפחותיהם מתמודדים לעיתים קרובות עם אתגרים רבים בהבנת המערכת הרפואית וניווט בתוכה. החל מהבנה מעמיקה של האבחנות הרפואיות השונות, דרך תיאום הטיפולים ועד ניהול מערך השיקום שלאחר הטיפולים – המסע עלול להיות לא פשוט בכלל. מסיבה זו הוקמו עמותות שונות, כגון עמותת עזר מציון, שמקדישות את עצמן למתן סיוע פרא-רפואי לחולים ובני משפחותיהם, וזאת כדי להקל על הקשיים הללו. אז מהי החשיבות של עמותות אלה ומהי עמותת עזר מציון?

מה מטרת עמותה לסיוע פרא-רפואי

עמותה לסיוע פרא-רפואי היא גוף שבעצם משמש כגשר בין החולים, המשפחות ומערכת הבריאות. העמותה לרוב מורכבת מצוות של אנשי מקצוע מיומנים, ביניהם אחיות, עובדים סוציאליים ועוד- ומתנדבים אותם מכשירים במיוחד לצורך זה. כלל הצוות פועלים יחד כדי להבטיח שהמטופלים ובני משפחותיהם יקבלו תמיכה וסיוע מקיפים לאורך המסע הרפואי שלהם. מערך התמיכה הרפואית של עמותת עזר מציון עושה בדיוק את זה, בתחומים שונים בתוך עולם הבריאות.

 

 

מה עושה עמותת עזר מציון?

לעמותת עזר מציון יש שלל תוכניות ופעילויות כדי לעזור לחולים. אחת מהן היא ייעוץ והכוונה רפואיים מותאמים אישית. העמותה יכולה לעזור לאנשים להבין את המצב הרפואי שלהם, לקבל הסבר על אפשרויות הטיפול השונות ועוד. על ידי מתן מידע והדרכה מותאמים, העמותה יכולה לסייע למטופלים לקבל החלטות מושכלות לגבי הבריאות שלהם, דבר שמוביל בסופו של דבר לתוצאות טיפול טובות יותר ולשיפור איכות חייהם.

העמותה יכולה לעזור גם בתיאום הטיפולים השונים. לפעמים אנשים הולכים לאיבוד בין כל הגופים ומספרי הטלפון השונים. מערך התמיכה הרפואית של עמותת עזר מציון יכול לסייע בתקשורת שבין החולים לבין המכונים, בתי החולים, הרופאים ושאר מרכזי הבריאות. תיאום זה עוזר לייעל את הטיפולים של החולים ולהקל על המעמסה הנפשית והפיזית שהם חווים במהלך היומיום שלהם.

גם מתן תמיכה רגשית הוא אחד מהדברים שמעסיקים את העמותה. מחלה לא רק משפיעה על הרווחה הפיזית של החולים, אלא גם גובה מחיר נפשי. העמותה מכירה בחשיבות ההתייחסות להיבטים הללו ומציעה תמיכה רגשית למטופלים ובני משפחותיהם. באמצעות שירותי ייעוץ, קבוצות תמיכה ומרכזים שונים העמותה מסייעת לאנשים להתמודד עם האתגרים העומדים בפניהם.

מעבר לכך, העמותה מסייעת בדברים ספציפיים כגון סיוע בהשכרת ציוד רפואי, הסעות של אנשים שמתקשים בהתניידות למקום הטיפול שלהם, סיפוק ארוחות ומזון לבתי חולים ועוד.

מדוע עמותה זו חשובה?

עמותות לסיוע פרא-רפואי, ביניהן עמותת עזר מציון, הן נכס חשוב במדינה שלנו. על ידי מתן סיוע מותאם אישית, הכוונה והדרכה בתחום הבריאות וסיוע אישי למצבים שונים- ניתן להשפיע לטובה על חייהם של אינספור אנשים. למרות שמערכת הבריאות בארץ אכן מפותחת, לא כולם יודעים איך להתמודד איתה ועל כן עמותות אלה שמעניקות סיוע בחינם ובאהבה גדולה יכולות לעזור ללוות אנשים שזקוקים לכך- ברגעים הקשים ביותר בחייהם. כך אנשים יכולים להרגיש שהם לא לבד בזה- מה שיסייע להם בסופו של דבר גם להרגיש טוב יותר.

לסיכום: על עמותת עזר מציון

עמותת עזר מציון היא מהעמותות הוותיקות והגדולות ביותר. היא הוקמה ב-1979 מתוך צורך עז שנראה באוכלוסייה וגדלה לאורך השנים הן בפעילות שלה והן במתנדבים שלה. כיום מאות אלפי אנשים בשנה זוכים לסיוע מהעמותה, מה שהוביל לכך שהיא קיבלה פרס ישראל על תרומה לקהילה. אם אתם רוצים לקחת חלק, מוזמנים לפנות לעמותת עזר מציון- אם זה כמתנדבים או לתרומת סכום כספי.

נגישות