צדקה היא מצווה: איך תוכלו לתרום לנזקקים – בלי לצאת מהבית?

צדקה היא אחת מהמצוות הגדולות שביהדות, אם לא הגדולה שבהן. אם גם אתם רוצים לתרום לנזקקים מבלי לצאת מהבית, אתם במקום הנכון. איך תורמים בלי לצאת מהבית ולמה כדאי לכם לתרום לנזקקים באמצעות האתר JGive? כל התשובות לפניכם.

קצת על חשיבות הצדקה ביהדות

הרב אליעזר מלמד פסק כי "כִּי יִהְיֶה בְךָ אֶבְיוֹן מֵאַחַד אַחֶיךָ בְּאַחַד שְׁעָרֶיךָ בְּאַרְצְךָ אֲשֶׁר ה' אֱלֹוהֶיךָ נֹתֵן לָךְ, לֹא תְאַמֵּץ אֶת לְבָבְךָ וְלֹא תִקְפֹּץ אֶת יָדְךָ מֵאָחִיךָ הָאֶבְיוֹן". צדקה היא מצווה גדולה מאד ביהדות ויהודי תמיד צריך לזכור שגם אם הוא נחשב לאדם עמיד או עשיר, יש אביונים אחרים שנמצאים שחווים קשיים גדולים מאד בקיום חיי היום יום שלהם ושידם אינה משגת בכדי להאכיל את הילדים שלהם או לקנות להם צעצועים. זו בדיוק הסיבה שבגינה תרומה לנזקקים נחשבת לצדקה גדולה ביהדות. כאן ניתן לבצע תרומות לנזקקים, נדבר על העמותה הזו כמובן בהמשך המאמר.

איך תורמים בלי לצאת מהבית? הכירו את JGive

JGive הוא ארגון חברתי שנוסד בשנת 2014 על ידי קרן עשור, ארגון ללא מטרות רווח בכלל. החזון של JGive הוא אחד, להרחיב את תרבות הנתינה בישראל. בתוך כך, JGive פתחו טכנולוגיות חדשות ומתקדמות מאד שמטרתן להנגיש את כל עולם התרומות לציבור הרחב ולהפוך את תהליך התרומה לפשוט וקל, ממש בלי לצאת מהבית. למעשה JGive מרכז בתוכו מגוון רחב של עמותות שלהן ניתן לתרום דרך האתר, הכל במקום אחד, בנוחות ובמהירות.

 

 

איך זה קורה בפועל?

כל מה שאתם צריכים לעשות זה להיכנס לאתר ולבחור את העמותה שאתם רוצים לתרום לה. כשאתם נכנסים לעמוד הפרופיל של העמותה, תוכלו לקרוא את על הפרטים עליה לפני שאתם מבצעים את התרומה. תוכלו לראות כמה אנשים כבר תרמו לעמותה הזו, כמה זמן היא קיימת, לקרוא את המידע אודות העמותה ולהתרשם מהפעילות שלה. זה הכל, אם החלטתם לתרום לעמותה, כל מה שאתם צריכים לעשות זה ללחות על הכפתור תרומה ולהחליט על הסכום שאתם רוצים לתת.

עמותת אוכל לנזקקים באתר JGive

עמותת אוכל לנזקקים הוקמה בשנת 2003 ומטרתה לחלק אוכל לנזקקים. היא מפעילה עשרות מתנדבים שמבצעים את חלוקת האוכל בשטח, מגייסת המון תרומות ומעניקה אוכל למשפחות שפשוט לא מצליחות להשיג אוכל כי אין להן כסף. העמותה נמצאת כל העת בקשר ישיר עם העיריות השונות ומחלקות הרווחה, כך היא למעשה מקבלת את הרשימה של המשפחות שזקוקות לעזרה. משנה לשנה כמות המשפחות הללו עולות והעמותה הזו נחלצת לעזרתן בכל הכוח.

למה כדאי לכם לתרום דרך JGive?

היתרון הגדול של אתר JGive בא לידי ביטוי בכך שכל התהליך מתבצע במקום אחד, אתם לא צריכים לחפש עמותות ולהתרוצץ בין אתרי האינטרנט השונים, הממשק הוא נוח וידידותי מאד. בנוסף, באתר JGive התרומה היא שקופה וכשאתם תורמים כסף באמצעות האתר אתם יכולים להיות בטוחים שהוא מגיע למקום הנכון.

כמו כן, תוכלו לקבל החזרי מס על התרומה שלכם במידה ואתם שכירים, החזר בגובה של 35% מהתרומה, הכל על ידי קליק אחד באתר של JGive. לכן, כשאתם תורמים דרך האתר JGive התרומה שלכם למעשה שווה יותר כסף ואין ספק שזה יהיה יותר משתלם עבורכם.

לסיכום

צדקה היא מצווה גדולה ביהדות ואם גם אתם רוצים לזכות בזכות הגדולה הזו, אנחנו ממליצים לכם להיכנס לאתר JGive ולתת תרומה לאחת מהעמותות שמוצגות בו.

נגישות