נתינה היא הערך החשוב ביותר – וזו הסיבה שהוקמה עמותת לתת תקווה

לתת תקווה הוא ארגון ללא מטרות רווח הפועל למתן סיוע לילדים חולים ולבני משפחותיהם. הארגון פועל מתוך עיקרון מנחה של נתינה, ובהתאם לכך מתמקד בהגשמת חלומות ובסיוע למשפחות ולמחלקות בבתי חולים. הארגון מציע מגוון תוכניות ושירותים שנועדו לרומם את רוחם של ילדים חולים, כולל הפקת ימי כיף וכן סיוע למשפחות, כאשר בסקירה הבאה נציג בפניכם את כל מה שצריך לדעת אודות עמותה שחרטה על דגלה את ערך הנתינה.

סיוע ותמיכה לילדים חולים – מתוך מטרה לתת תקווה

בסיטואציה שבמסגרתה ילד נאלץ להתמודד עם מציאות חיים לא פשוטה על רקע של מחלה קשה, אין ספק כי מצבו הנפשי עשוי להחמיר בעקבות שהות ארוכה באשפוז וכן ניתוק מהסביבה המוכרת. לתת תקווה רואה במשימה של לתת תקווה כחלק משמעותי מתרבות הנתינה במדינת ישראל, ובשל כך פועלת במסגרת של מענה התנדבותי המתבצע בכל רחבי הארץ. במסגרת הפעילות ניתן למנות בין היתר הפקה של ימי כיף לילדים חולים, תמיכה בבית הספר של מחלקות הילדים באמצעות תרומה של ציוד, סיוע במזון ותרומות למשפחות מעוטות יכולת, הפקה של מסיבות ואירועים בבתי החולים לצד פעילות של הגשמת חלומות. באתר של העמותה תוכלו להתרשם מהפעילויות הרבות ואף לקבל הצצה לסיפורים מרגשים של ילדים שקיבלו את הסיוע מצד המתנדבים של העמותה, ודיווחו על רמת שביעות רצון גבוהה, הן כתוצאה מהמענה והן כתוצאה מקשר הדוק שנוצר בין הילדים והמתנדבים הפועלים ביחד.

תרומה של ציוד למחלקות בתי החולים

כחלק ממחויבותה לסייע לילדים ונוער חולים, ארגון לתת תקווה מקדם מגוון פעילויות במחלקות בתי החולים בהן פועלים בתי ספר לילדים. פעילות אחת כזו היא חלוקת ציוד כדי לסייע לילדים בשגרת הלימודים שלא פעם חווה טלטלה בעקבות אשפוז וכן חולי, ועל כן העמותה מקדמת פעילות הכוללת איסוף בעבור הילדים ומחלקות בתי הספר מחשבים ניידים וציוד לבית הספר. תרומה כמו זו מאפשרת לילדים להמשיך את לימודיהם גם בזמן שהם מקבלים טיפול רפואי. בנוסף, המתנדבים של עמותת לתת תקווה אוספים מהציבור  ספרים וצעצועים למחלקות בית החולים, מה שמספק בידור נחוץ וכן הפוגה מהטיפולים, בוודאי בעבור ילדים אשר נאלצים ללמוד בתוך בית החולים בעקבות המחלה. המתנדבים של העמותה פונים לנציגי בתי החולים ומקבלים מהם את הדרישות, ובהתאם לכך ממלאים את הבקשות.

 

 

הגשמת חלומות

אחד מהפרויקטים המרגשים ביותר של העמותה כולל כמובן את מפעל הגשמת החלומות. המתנדבים של העמותה יוצרים קשר עם המשפחות ועם הילדים ומקבלים בקשות להגשמת חלומות, החל ממפגש עם מפורסמים ועד לקבלת מתנות שהם רוצים. במסגרת הזו מצליחה העמותה לשפר את חייהם של הילדים החולים ואף לתת להם תקווה, בעקבות ערך הנתינה אשר הפך לחלק בלתי נפרד מהפעילות המרגשת של עמותה חברתית הפועלת ללא מטרות רווח.

לסיכום

עמותת לתת תקווה הוקמה על ידי מתנדבים שרואים בערך הנתינה כחלק בלתי נפרד מערך הנתינה שהפך את העמותה לאחת מהעמותות המובילות בישראל. עם שפע של עשייה המגיעה לידי ביטוי במסגרת של קידום ימי כיף, הגשמת חלומות, סיוע למשפחות וכן גיוס של תרומות למען מחלקות בתי החולים. מדובר בפעילות המתבצעת ללא כוונות רווח ועם שימת דגש על מענה המגיע לידי ביטוי בכל ימות השנה. לקבלת פרטים נוספים אודות הפעילות, זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי של העמותה, שם תוכלו לקבל מידע אבל גם לראות תמונות מרגשות וכן פעילויות שמרחיבות את הלב.

כדאי לדעת: מהי חשבונית מס?

מרכיב חיוני בעולם העסקים, חשבוניות מס לא רק מקלות על החיוב ומבטיחות תשלום בטוח, אלא גם ממלאות תפקיד משמעותי בדיווח הכספי ובעמידה בתקנות המס. מאמר

קראו עוד »
נגישות