יוסי שינובר להורים קרייריסטים: כך תשלבו את עבודה עם חיי משפחה

מציאת איזון בין קריירה למשפחה היא מאבק משותף להורים בעולם התובעני של ימינו. דרישות העבודה והרצון להיות נוכחים עבור יקירינו יכולים לעתים קרובות להיות קשים לתיאום. עם זאת, תכנון ואסטרטגיות יעזרו לכם להשיג הרמוניה בין שני היבטים חשובים אלה של החיים. במאמר זה היועץ העסקי, יוסי שינובר, ייתן טיפים מעשיים שיכולים לעזור להורים לנווט בין האתגרים של איזון קריירה ואחריות משפחתית. בין אם מדובר בהצבת גבולות ברורים, האצלת משימות או ניהול זמן יעיל, אנו נספק עצות שיעזרו לכם לשגשג הן בקריירה והן כהורים.

הצבת גבולות ברורים

קביעת סדרי עדיפויות והצבת גבולות ברורים הם חיוניים לשמירה על איזון בריא בין העבודה לחיים הפרטיים. ליוסי שינובר יש כמה טיפים שיעזרו לכם להשיג זאת:

  • הגדירו את סדרי העדיפויות שלכם: חשבו על מה שחשוב לכם ולמשפחתכם באמת. זהו את ערכי הליבה והמטרות שלכם המעצבים את החלטותיכם ומנחים את פעולותיכם. בהירות זו תעזור לכם לקבל החלטות מושכלות לגבי היכן להקצות את הזמן והאנרגיה שלכם.
  • תקשורת עם המעסיק: נהלו שיחות פתוחות וכנות עם המעסיק שלכם על המחויבויות המשפחתיות שלכם. דונו באפשרויות עבודה גמישות, כגון משרה חלקית או עבודה מרחוק, שיכולים להתאים הן לתחומי האחריות המקצועיים שלכם והן לצורכי משפחתכם.
  • קבעו גבולות ברורים בין העבודה לחיים האישיים: הציבו גבולות ספציפיים בין זמן העבודה לזמן המשפחה. הקצו שעות ייעודיות למשימות הקשורות לעבודה וודאו שאתם מקדישים זמן איכות מלא עם המשפחה בשעות שאינן שעות העבודה. הימנעו מבדיקת הודעות דוא"ל או קבלת שיחות עבודה במהלך זמן משפחתי ייעודי, אלא אם כן הדבר הכרחי לחלוטין.