המיגרנה לא עוזבת אתכם? יש מה לעשות! 5 טיפים לטיפול טבעי במיגרנות

סובלים ממיגרנה? אתם לא לבד – מיגרנה נחשבת למחלה שכיחה בעולם המערבי, שתוקפת לרוב נשים אך גם לא מעט גברים סובלים ממנה. התקפי המיגרנות יכולים להגיע בכל רגע ביום והם מלווים בתסמינים לא נעימים, כך שההתקפים עלולים להביא לפגיעה בתפקוד ובאיכות חייהם של הסובלים מהתופעה באופן כרוני. אם גם אתם סובלים ממיגרנות, הגיע הזמן שתכירו את שיטות הטיפול הטבעיות שעשויות לעזור לכם להתמודד עם ההתקפים.

מהי מיגרנה?

כולנו חווים כאבי ראש מדי פעם, ועל אף שמיגרנה היא סוג של כאב ראש, לא כל כאב ראש הוא בהכרח מיגרנה. המיגרנה היא כאב חד המורגש בצד אחד של הראש, והוא עשוי להימשך ככמה שעות ובמקרים קיצוניים אפילו כמה ימים. לעתים, הכאב מלווה בבחילות וברגישות עזה לאור ולרעש. אם אתם סובלים ממיגרנות, אתם בוודאי מכירים את הטיפול המוצע על ידי הרפואה הקונבנציונלית, אלא שבניגוד לפתרונות טבעיים, מדובר בטיפול סימפטומטי שיכול לעזור בזמן ההתקף אך לא להפחית או להעלים את ההתקפי המיגרנה. בטיפולים טבעיים, לעומת זאת, המטרה היא לנסות להעלים את תסמיני המיגרנה על ידי איתור הגורמים למיגרנה. אז באילו טיפולים טבעיים תוכלו להיעזר?

תוספי תזונה

אם אתם סובלים ממיגרנות, מומלץ לערוך סדרת בדיקות דם במטרה לבדוק האם קיימים אצלכם חוסרים תזונתיים כלשהם, כמו ויטמינים או מינרלים. מחסור במגנזיום, ויטמיני B או ברזל, עשויים לגרום לכאבי ראש ולהגדיל את הסיכוי לסבול ממיגרנות. אם נמצא חוסר באחד מאלה, כדאי לשקול את האפשרות לקחת תוספי תזונה מתאימים להשלמת החוסרים.

שינוי תזונתי

ייתכ