המיגרנה לא עוזבת אתכם? יש מה לעשות! 5 טיפים לטיפול טבעי במיגרנות

סובלים ממיגרנה? אתם לא לבד – מיגרנה נחשבת למחלה שכיחה בעולם המערבי, שתוקפת לרוב נשים אך גם לא מעט גברים סובלים ממנה. התקפי המיגרנות יכולים להגיע בכל רגע ביום והם מלווים בתסמינים לא נעימים, כך שההתקפים עלולים להביא לפגיעה בתפקוד ובאיכות חייהם של הסובלים מהתופעה באופן כרוני. אם גם אתם סובלים ממיגרנות, הגיע הזמן שתכירו את שיטות הטיפול הטבעיות שעשויות לעזור לכם להתמודד עם ההתקפים.

מהי מיגרנה?

כולנו חווים כאבי ראש מדי פעם, ועל אף שמיגרנה היא סוג של כאב ראש, לא כל כאב ראש הוא בהכרח מיגרנה. המיגרנה היא כאב חד המורגש בצד אחד של הראש, והוא עשוי להימשך ככמה שעות ובמקרים קיצוניים אפילו כמה ימים. לעתים, הכאב מלווה בבחילות וברגישות עזה לאור ולרעש. אם אתם סובלים ממיגרנות, אתם בוודאי מכירים את הטיפול המוצע על ידי הרפואה הקונבנציונלית, אלא שבניגוד לפתרונות טבעיים, מדובר בטיפול סימפטומטי שיכול לעזור בזמן ההתקף אך לא להפחית או להעלים את ההתקפי המיגרנה. בטיפולים טבעיים, לעומת זאת, המטרה היא לנסות להעלים את תסמיני המיגרנה על ידי איתור הגורמים למיגרנה. אז באילו טיפולים טבעיים תוכלו להיעזר?

תוספי תזונה

אם אתם סובלים ממיגרנות, מומלץ לערוך סדרת בדיקות דם במטרה לבדוק האם קיימים אצלכם חוסרים תזונתיים כלשהם, כמו ויטמינים או מינרלים. מחסור במגנזיום, ויטמיני B או ברזל, עשויים לגרום לכאבי ראש ולהגדיל את הסיכוי לסבול ממיגרנות. אם נמצא חוסר באחד מאלה, כדאי לשקול את האפשרות לקחת תוספי תזונה מתאימים להשלמת החוסרים.

שינוי תזונתי

ייתכן וקיימים מזונות מסוימים שיש לכם רגישות אליהם והם אלו שגורמים לכם למיגרנות. אם אתם חושדים שזו יכולה להיות הסיבה שבגינה אתם סובלים ממיגרנות, מומלץ לפנות לנטורופת מוסמך שיעזור לכם לגלות אילו מאכלים עלולים להוות טריגר למיגרנה אצלכם, ובהתאם יבנה עבורכם תפריט היפו אלרגני. לרוב, המזונות העיקריים שגורמים למיגרנות הם מוצרי חלב, גלוטן, שוקולד, פירות הדר, אלכוהול ומוצרי סויה.

 

 

דיקור סיני

הרפואה הסינית האלטרנטיבית מציעה טיפול למיגרנה באמצעות דיקור. הדיקור הסיני הוא שיטה עתיקה שבבסיסה שימוש במחטים קטנות ודקות אותן ממקמים באזורים אסטרטגיים, שגורמים לגוף לשחרר חומרי נוגדי כאב. מטרת הטיפול היא לאתר את הסיבה לחוסר האיזון בגוף, וכך לטפל בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים שלה.

צמחי מרפא

ישנם צמחים בעלי סגולות תרפויטיות שנחקרו והוכחו כיעילים לטיפול נגד מיגרנה, ומהם ניתן לרקוח פורמולות שונות שיעזרו בתהליך הריפוי. כל פורמולה מורכבת בהתאם לגורמים למיגרנה אצל כל מטופל. בין צמחי המרפא הנפוצים לטיפול במיגרנה יש את בן חרצית, שהוא אחד הצמחים המקובלים ביותר לטיפול בכאבי ראש, לענה שיחנית, פרחי תרזה, מליסה רפואית ועוד רבים.

רפלקסולוגיה

אחת משיטות הטיפול הנפוצות ברפואה האלטרנטיבית כיום היא רפלקסולוגיה. הרפלקסולוגיה היא שיטה המתמקדת בכפות הרגליים למטרות אבחון בעיות בריאותיות וטיפול בהן. הטיפול הרפלקסולוגי למיגרנה עשוי להקל באופן משמעותי את תסמיני המיגרנה והוא יכול לשמש כטיפול מניעתי שמפחית את תדירות ההתקפים.

סיכום

לסיכום, הסובלים ממיגרנה יעידו על כאבי ראש קשים שמלווים בתסמינים נוירולוגים שונים. אחת הדרכים להתמודד עם המיגרנה היא לטפל בה באמצעות טיפולים טבעיים שמטרתם לאבחן את שורש הבעיה, ומשם להביא את המטופל להקלה משמעותית ולהפחתת ההתקפים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

כדאי לדעת: מהי חשבונית מס?

מרכיב חיוני בעולם העסקים, חשבוניות מס לא רק מקלות על החיוב ומבטיחות תשלום בטוח, אלא גם ממלאות תפקיד משמעותי בדיווח הכספי ובעמידה בתקנות המס. מאמר

קראו עוד »
נגישות