עושים טוב למען האחר: הכירו את מרכז העזרה והסיוע של עמותת עם אחד

לא תמיד פשוט לשרוד בעולם המורכב של היום. אמרה זו נכונה עבור אנשים רבים  אבל במיוחד עבור אוכלוסיות מסויימות שמתקשות יותר בגלל נסיבות חייהם. אם זה ילדים חולים, חיילים בודדים או משפחות נזקקות – יש אנשים שמנסים לשרוד באופן יומיומי. בדיוק בשביל לסייע להם קמה עמותת עם אחד, שמפעילה מרכז עזרה וסיוע למגוון האוכלוסיות. זו הדרך של אנשי העמותה לעשות טוב למען האחר. קראו על הפעילויות שלהם ממש כאן לפניכם.

אוכל לתינוקות ולילדים רעבים

תינוקות וילדים צריכים להיות מוזנים היטב מאחר וזה השלב שבו הם גדלים ומתפתחים וחשוב שהם יקבלו את כל הויטמינים והמינרלים הנדרשים. אבל אוכל לתינוקות יכול להיות יקר. מדובר באוכל שונה מהאוכל הרגיל שלנו מאחר ותינוקות לא יכולים לעכל אוכל רגיל של מבוגרים. לכן יש הורים ומשפחות שלא מצליחים לממן אוכל עבור התינוקות והילדים שלהם, דבר שעלול להיות בעייתי מאוד. על כן עמותת עם אחד מסייעת למשפחות אלה, מכל רחבי הארץ, ומעניקה להם סלי מזון שמורכבים מאוכל לתינוקות ושאר מוצרים שחשובים להתפתחות ולגדילה של התינוקות. זה יכול להיות תחליפי חלב אם, טיטולים להחלפה, מוצצים ועוד. כך משפחות אלה יכולות לדאוג לצרכים של התינוק שלהם למרות מצבם הכלכלי.

 

 

אימוץ חיילים בודדים

חיילים בודדים הם צעירים וצעירות בעלי תחושת שליחות שמחליטים לשרת בצה"ל למרות שהמשפחות שלהם לא חיות במדינה. אומנם במהלך היומיום הם מוקפים בחיילים נוספים שיכולים להוות עבורם משפחה, בסופי שבוע ובחופשות הם נאלצים לבלות את זמנם לבד. כאן עמותת עם אחד נכנסת לתמונה. העמותה מאמצת חיילים אלה ומנסה לעזור להם במגוון הצרכים שלהם. אם זה סיוע כלכלי, חלוקת סלי מזון, מתן תמיכה נפשית או מסגרת מסייעת- העמותה תמיד תחפש את העזרה הנכונה ביותר עבור החייל. במהלך השנים העמותה תמכה בעשרות חיילים שנעזרו בה וסיימו את שירותיהם בכבוד וגאווה.

סיוע לאנשים שנדרשים לטיפול רפואי מיוחד

אי אפשר לצפות מראש מתי מישהו מהמשפחה שלכם יחלה בפתאומיות. דברים אלה לצערנו קורים כל יום לילדים ולמבוגרים, דבר שגורר איתו לא רק כאב נפשי אלא גם הוצאות כלכליות משמעותיות. אם זה באשפוזים שונים בבית החולים, בטיפולים שאמורים לעזור, במימון תרופות מסויימות או בליווי של צוות רפואי- כל אלה דורשים כסף ולא תמיד הביטוח מכסה את הכל. גם משפחות אמידות יכולות ליפול לבור כלכלי כשדבר כזה קורה, אז בטח ובטח שמשפחות ממעמד סוציו אקונומי נמוך יותר. בשביל לעזור למשפחות במצבים אלה עמותת עם אחד מסייעת בגיוס תרומות לצורך מימון הטיפולים הרפואיים השונים והורדת המעמסה הכלכלית מכתפיהן של המשפחות. לכל אדם בישראל מגיע לקבל את הטיפול הבריאותי הטוב ביותר, ועמותת עם אחד דוגלת בלנסות לקדם את הזכות הזאת עבור כולם במידה שווה.

איך לפנות לעמותת עם אחד?

אם אתם זקוקים לעזרה כזו או אחרת או מכירים משפחות או אנשים בודדים שהעמותה יכולה לסייע להם, אתם מוזמנים ליצור קשר עם המוקד הטלפוני שיישמח לסייע לכם בהפניית הבקשה. מוקד הסיוע הארצי זמין במספר 1700-50-43-33.

לסיכום

עמותת עם אחד היא סיפור מרגש על קבוצת אנשים שרצו להפיץ את הטוב בעולם ולשנות את פני החברה הישראלית, ובמאמץ כביר ומוטיבציה רבה הצליחו לעשות זאת. העמותה עוזרת לאוכלוסיות מוחלשות במגוון מצבים שונים, אם בצורה כלכלית, פרקטית או רגשית. אנשים רבים יכולים להודות לעמותה על כך שהם הצילו ושינו את חייהם.

נגישות