אל תפספסו: פודקאסטים מרתקים בנושא היסטוריה ותרבות

בשנים האחרונות, הפכו הפודקסאטים, אותם תסכיתים רדיופוניים מוקלטים לאחד מסוגי התכנים הכי פופולריים שיש, והאמת היא שזה לא ממש מפתיע. אחרי הכל, בעידן רווי מסכים כמו שזה שאנו חיים בו היום, זוהי הקלה גדולה לצרוך ולקבל מידע בדרך קצת שונה שלא מאמצת את העיניים והמוח כל כך וזה גם משהו שאפשר לעשות בכיף על הדרך, כשאנחנו נמצאים בנסיעה באוטובוס או ברכבת, כשאנחנו באוטו ויש לנו נהיגה ארוכה לפנינו או סתם כשאנחנו שוטפים את הבית. כמובן שהיום ניתן למצוא הרבה מאד פודקאסטים בנושאים שונים, אבל ניכר שיש תחום אחד שהוא פופולרי במיוחד וזהו תחום ההיסטוריה והתרבות. כיום, אפשר למצוא יותר תוכניות בנושא מאשר בכל נושא אחר, ונראה שזה באמת משהו שמעניין אנשים ומושך אליו מאזינים רבים. אם גם אתם חובבי היסטוריה ותרבות ואם האפשרות של האזנה לתכנים כלו מעניינת אתכם, אנחנו רוצים להכיר לכם כמה פודקאסטים ששווה לשמוע.

מינהר הזמן

את הפודקסאט הזה כמו שאר התכנים שנספר עליהם מיד, תוכלו למצוא במרכז הפודקסאטים. במרכז הפודקאסטים תמצאו מגוון רחב של הסכתים לפי נושאים ומעבר לתרבות והיסטוריה, יש קטגוריות מעניינות כמו ספורט, חדשות ופוליטיקה, כלכלה ועסקים ועוד.

מינהר הזמן בהגשת ערן מינהר זה הסכת שבכל פרק מביא סיפור היסטורי אחד ומנתח אותו מזוויות מעניינות. למשל: הסיפור של הצוענים, סיפורה של ארכאולוגית מודרנית שהחלה את דרכה בחפירות באשקלון ואוצר נעלם שאמור להימצא כביכול בנקודה סודית בארצות הברית.

הסכת עולמי עם יצחק נוי

אם ההיסטוריה של ארץ ישראל והעם היהודי מדברת אליכם, זה בלי ספק הפודקסאט בשבילכם. בכל פרק מביא יצחק נוי סיפור אחר מרתק של מורשת ישראל ומנתח אותו מזוויות מעניינות. בין הסיפורים השונים: הפילוג ההיסטורי בקיבוץ המאוחד, מושבות הברון רוטשילד בישראל -80 שנה להקמת להקת הפלמ"ח.

איפה היית ב-1948

ההיסטוריה של העם היהודי היא בהחלט מרתקת ואין ספק כי עבורנו הישראלים, ההיסטוריה המקומית היא חשובה לא פחות. את הפודקאסט הזה עורכים יואב גלזנר וגידי שפרוט, ובכל פרק תשמעו סיפור מגוף ראשון מהאנשים שהקימו את המדינה הזאת והפכו אותה למה שהיא. הזמר אביהו מדינה על ילדותו, סיפורו של עוזי דיין שהיה אלוף בצה"ל, לנה שטרן שעלתה עם בעלה שלימים יהפוך להיות חבר כנסת מברית המועצות ועוד.

אל תפספסו: פודקאסטים מרתקים בנושא היסטוריה ותרבות

מבעד לזכוכית

ועם כל הכבוד להיסטוריה המקומית שלנו, הרי ברור שהעולם עתיק הרבה יותר מזה ושההיסטוריה של העם היהודי לא התחילה עם קום המדינה. בפודקסאט הזה יבחן בכל פרק נושא אחר שקשור לעם היהודי של העולם הישן דרך ממצאים ארכיאולוגיים. תקופת בית ראשון, מטבעות בעיר העתיקה, סיפורה של כנען ועוד.

 היסטוריה לילדים

אם אתם מחפשים תכנים מצוינים עבור הילדים שלכם, כאלו שיעזרו להם להיחשף לאירועים היסטוריים מעניינים, יציתו את סקרנותם ויעודדו אותם לחקור וללמוד עוד, שווה שתכירו את הפודקאסט הזה, בו מדי פרק מדובר על נושא היסטורי שונה חשוב ומעניין בצורה ברורה ומתאימה לילדים בגובה העיניים.

סיפור אחר

פודקאסט מרתק לזכרה של שירה בנקי ז"ל, שנרצחה באירועי מצעד הגאווה, שמביא בכל פרק סיפור של אדם שעשה למען החברה ולמען אנשים אחרים. בהחלט דרך נפלאה לזכור אותה ואת המורשת שלה.

לסיכום – אם אתם מחפשים תכנים מצוינים בנושאים של היסטוריה ותרבות ובפרט מתעניינים בתרבות היהודית, כאן יש כמה רעיונות מצוינים ששווה להתחיל איתם. מכאן, ממליצים בהחלט לחפש תוכניות מעניינות נוספות באתר של מרכז הפודקאסטים.

כדאי לדעת: מהי חשבונית מס?

מרכיב חיוני בעולם העסקים, חשבוניות מס לא רק מקלות על החיוב ומבטיחות תשלום בטוח, אלא גם ממלאות תפקיד משמעותי בדיווח הכספי ובעמידה בתקנות המס. מאמר

קראו עוד »
נגישות