צמצום הוצאות והגדלת הכנסות: כל הטיפים להתנהלות כלכלית נכונה למשפחה

כשיש לכם משפחה משלכם, אחד הדברים ההכרחיים ביותר שאתם צריכים לעשות זה להבין איך להתנהל כלכלית נכון. הדרך שבה תנהלו את הכסף שלכם היא זו שתקבע אם תגיעו לסוף החודש עם יותר הוצאות מהכנסות או שיהיה לכם מספיק כדי לשים חלק מהכסף בצד ולחסוך אותו לרגעים משפחתיים גדולים וחשובים. זהו נושא בעל חשיבות גבוהה מאוד שיקבע איך ייראה העתיד שלכם ושל משפחתכם, ולכן חשוב לדעת להתנהל נכון. במדריך זה ריכזנו לכם דרכים שונות שיעזרו לכם להגדיל את ההכנסות, להקטין את ההוצאות ולהבטיח למשפחה שלכם חיים שלא כוללים דאגות כלכליות מופרזות. בואו נתחיל.

שימוש באפליקציות ניהול פיננסי

לפני שנבין איך לטפל בהכנסות ובהוצאות שלכם, חשוב קודם כל שתדעו איך ניתן לעקוב בצורה הטובה ביותר אחר ההתנהלות הכלכלית כולה. כיום ניתן לנהל בפשטות מעקב מדויק בעזרת אפליקציות כמו אפליקציית רייזאפ, שעושה לכם סדר בתחום הכלכלי ומחשבת בשבילכם מהו סכום ההוצאות המקסימלי שעלינו לעמוד בו בכל חודש. יתרונות של שימוש באפליקציות:

 • מעקב בזמן אמת: אפליקציות אלה יכולות להיות מקושרות לחשבונות הבנק וכרטיסי האשראי שלכם כדי לספק עדכונים בזמן אמת על ההוצאות והחסכונות שלכם.
 • תקציב מותאם אישית: רוב האפליקציות עוזרות לכם להגדיר תקציב חודשי מותר, כדי להבטיח שתישארו במסגרת מגבלות ההוצאה שלכם.
 • יעדי חיסכון: הגדרת יעדים פיננסיים, כמו חיסכון לחופשה או לרכב חדש, הופכת לפשוטה יותר. האפליקציות יכולות לעזור לכם להקצות סכום מסוים באופן קבוע כדי להשיג יעדים אלה.
 • תזכורות לחשבונות: האפליקציות מאפשרות לכם להגדיר תזכורות לחשבונות קרובים כדי שלא תפספסו שום מועד חשוב.

הגדלת הכנסות

 • הכנסות ממקורות שונים: אם יש לכם אפשרות למצוא מקור להכנסה נוספת, שווה לשקול זאת. הכנסה נוספת יכולה להיות השקעה בשוק ההון או כניסה לעסקי הנדל"ן.
 • פיתוח ידע ומיומנויות: למידת מיומנויות חדשות או שיפור מיומנויות קיימות יכולות לפתוח את הדלת למשרות בשכר טוב יותר או לקידום בקריירה שלכם. קחו קורסים בנושאים רלוונטיים ונחשקים כמו סייבר ואבטחת מידע או השתתפו בסדנאות הקשורות לתחום שלכם ויכולות להעשיר ולקדם אתכם.
 • ניהול משא ומתן על השכר: אם אתם מאמינים שאתם לא מקבלים שכר מספיק ראוי, קבעו פגישה עם המעסיקים שלכם ודברו איתם על העלאה בשכר. בדקו באופן קבוע את השכר שלכם בהשוואה לשכר הממוצע בתעשייה לאותו מקצוע כדי לוודא שאתם מתוגמלים בצורה הוגנת.

ֹֹ

 

צמצום הוצאות

 • היצמדות לתקציב: תעדו את ההוצאות החודשיות שלכם כדי לראות על מה אתם מוציאים יותר ועל מה פחות. בדקו מהם התחומים שבהם אתם מוציאים לדעתכם יותר מדי והבחינו בין צרכים למותרות.
 • הגבילו הוצאות מיותרות: קניית קפה בתדירות יומיומית יכולה להיראות חסרת משמעות, אבל היא מצטברת בסוף החודש להוצאה מורגשת. נסו לצמצם ולמצוא תחליפים שלא יורידו מאיכות החיים שלכם, כמו הכנת קפה לפני היציאה מהבית בכוס תרמית רב פעמית.
 • קנייה חכמה: עקבו אחר סיילים, הנחות ומבצעים, ונסו לקנות בגדים מחוץ לעונה כדי להוזיל את העלויות. כך תקבלו מוצרים באיכות גבוהה ובמחירים נמוכים הרבה יותר.
 • ביטול מינויים מיותרים: ודאו שאתם לא משלמים על דברים שאתם לא צריכים או לא משתמשים בהם, כמו עיתון שנרשמתם אליו לפני שנים רבות.
 • חיסכון כללי: השתדלו לחסוך במים ובחשמל כדי להוזיל עד כמה שניתן את החשבונות הקבועים שאתם משלמים. זה יכול לחסוך לכם הוצאה כבדה מאוד.

לסיכום

התנהלות כלכלית נכונה היא חשובה מאוד אם אתם שואפים לצאת עם כל המשפחה לחופשה חלומית או אפילו רק לוודא שהילדים שלכם מקבלים את החינוך הראוי וגדלים בלי להרגיש חוסר מהותי. צמצום הוצאות יכול להיות פשוט יותר ממה שנהוג לחשוב, והוא מתחיל בתשומת לב לדברים הקטנים שאתם נוהגים לקנות בלי לשים לב. עקבו אחר הטיפים שפורטו במדריך זה, ולאט-לאט תוכלו להתחיל לראות את החסכונות שלכם צומחים ולהרגיש את הרוגע הכלכלי מגיע.

נגישות