מדוע הביקוש להשכרת חללי עבודה בישראל הולך וגובר?

הביקוש להשכרה של חללי עבודה הולך וגובר בישראל, ועדות לכך ניתן למצוא בפתיחה מואצת של מתחמים בפריסה ארצית המציעים לעצמאיים, יזמים ובעלי חברות לעבוד באופן דינאמי ותוך שימת דגש על שיתופי פעולה שיכולים להתבצע במסגרת של שהייה משותף במתחם. מהן הסיבות שהפכו את מתחמי העבודה למגמה הבולטת של שוק התעסוקה וכיצד לבחור את חלל העבודה המשותף הבא? להלן כל הפרטים.

עבודה כקהילה

אחד היתרונות המובהקים של עבודה בחלל עבודה נובע בשל היכולת להצטרף לקהילה המורכבת מאנשי עסקים, יזמים פרילנסרים העובדים באותו המתחם. למעשה מדובר בהזדמנות מצוינת לנצל את הקשרים האישיים הנוצרים בעקבות שהות משותפת התורמת לטובת קידום של פרויקטים משותפים או אפילו סיעור מוחות, כחלק מהעבודה המתבצעת במסגרת הזו. בחללי העבודה כמו למשל חללי עבודה בנתניה אפשר להצטרף לקהילה, ובכך להרגיש חלק מקבוצה הפועלת ביחד ולחוד, מה שהופך את הביקוש לחללי עבודה לגבוה במיוחד, בעקבות ערך המוסף החברתי.

מודל תמחור גמיש

במקום לשכור משרד למשך תקופה ארוכה ולשלם לא מעט כסף בעקבות השכרה, ארנונה, חשמל ומים, אפשר לנצל את חלל העבודה המשותף לטובת חיסכון המגיע לידי ביטוי במודל תמחור גמיש. ניתן לשכור עמדה או חדר ישיבות למשך יום אחד, שבוע, חודש או אפילו לכל סוף השבוע, בהתאם לצרכים הנדרשים שלכם. מדובר בהזדמנות ליצור שגרת עבודה דינאמית המשלבת בין עבודה מהבית לבין עבודה בחלל מעוצב ומתוחזק, ובהתאם למדיניות תמחור התואמת את מסגרת התקציב, מה שמגביר את הביקוש למתחם כמו זה.

שינויים בשוק התעסוקה

שוק התעסוקה חווה שינויים דרמטיים בשנים האחרונות, לא מעט בעקבות מודל עבודה היברידי המשלב בין עבודה מהמשרד לבין עבודה מהבית. במקום לעבוד מהבית ולחוות בדידות וחוסר מעוף יצירתי, אפשר לנצל את השהות במתחם עבודה משותף לטובת סיעור מוחות וכן קידום של כנסים מקצועיים, הרצאות וכן פעילויות חברתיות שהופכות את החלל המשותף לדבר הבא בעולם התעסוקה הדינאמי והגמיש, ובהתאם לכך מוביל להתעניינות הולכת וגוברת מצד עצמאיים ויזמים.

 

 

כיצד לבחור חלל עבודה משותף?

בחירה של חלל עבודה צריכה להתבצע קודם כל בהתאם למיקום הגיאוגרפי. העדיפו לבחור במתחם שנמצא בסמוך לעורקי תחבורה ראשיים, כך שיהיה נוח לכם כמו גם ללקוחות נוח להגיע. לצד זה, מומלץ להיעזר בסיור וירטואלי המאפשר לכם לראות את המתחם במלואו – החל ממבואת הכניסה עם שירותי מזכירות, ועד לכל הפינוקים שמחכים לכם  כעובדים כמו למשל חדרי ישיבות, מטבח מאובזר וכן יכולת להתאים את מודל התשלום, בהלימה למסגרת התקציב.

מתחם העבודה המבוקש בישראל – הכירו את dogether

Dogether הוא מתחם עבודה הממוקם בערים ראשון לציון ונתניה, ונחשב לאחד ממתחמי העבודה המבוקשים בישראל. מדובר במתחם המאפשר לכם כעצמאיים, יזמים או בעלי עסקים לעבוד בסביבת עבודה דינאמית המשלבת בין עמדות עבודה אישיות, חדרי ישיבות, האפי אוור לצד הרצאות וכנסים שהופכים את dogether לקהילה מגובשת המעניקה לעובדים את היכולת לנצל את מתחם העבודה לטובת שגרת עבודה המותאמת בדיוק לצרכים הנדרשים. באתר הרשמי של dogether תוכלו לצאת לסיור וירטואלי כמו גם לקבל פרטים נוספים אודות מתחם העבודה המבוקש הזה.

לסיכום

המגמה של מעבר לעבודה במתחם עבודה משותף היא לא טרנד חולף, אלא חלק  משינויים נרחבים בשוק התעסוקה. אם בעבר ציבור העובדים בישראל היו יותר מנותקים אחד עם השני והשיתופיות והקהילה היו ערכים פחות מהותיים, כיום מדובר בנדבך חשוב המגיע לידי ביטוי בעבודה המתבצעת בחלל עבודה משותף המעניק הווי חברתי ומקצועי.

נגישות