הפרנסה היא קודש: היום עולם ההייטק מתאים גם לדתיים וגם לשומרי מסורת

בין כל ההחלטות החשובות שצריך לקחת בחיים, אנחנו בטוחים שהעיסוק בפרנסה ובקריירה זה משהו שאתם חושבים עליו לא מעט. שומרי מסורת רבים שואלים את עצמם האם המעסיקים יבואו לקראתם, האם אופי העבודה מאפשר לתרגל ולשמור על אורח חיים דתי, האם תהיה התחשבות בחגי ומועדי ישראל ובכלל – איזה מקצוע או ענף כדאי לבחור שיתאימו לאורח החיים הדתי? שאלה נוספת כמובן היא איזה מקצוע יאפשר עניין והתפתחות מקצועית ומגיע עם תנאים טובים ושכר הולם, ובעניין הזה נראה שרבים היו שמחים להיכנס אל תוך עולם ההייטק. האם התחום הזה מתאים לדתיים ולשומרי המסורת? אם זה משהו שאתם מתלבטים לגביו אנו רוצים לעשות מעט סדר בדברים.

למה דווקא ענף ההייטק?

ככל שהשנים עוברות הופכת תעשיית ההייטק ליותר ויותר גדולה ומשמעותית בכל העולם וזה בהחלט משהו שהופך אותה לכזו ששווה להשתלב בה. אין ספק שהיתרון המשמעותי ביותר הוא המשכורות הגבוהות משמעותית מהמשכורת הממוצעת במשק. תוכלו לראות את פוטנציאל ההשתכרות בטבלאות שכר הייטק ואולי אפילו להיות מופתעים כשתגלו שגם מתחילים חסרי ניסיון עושים משכורות יפות של חמש ספרות. כמובן שמעבר לשכר אנחנו מדברים על תנאים מעולים. קרנות השתלמות, קרנות פנסיה מעולות, אופציות ומניות בלא מעט מקרים, אוכל ופינוקים בכל שעות היום, נופשים של החברה, מחשבים איכותיים וטלפונים סלולריים, רכבי חברה ועוד. היום אגב הרבה חברות הייטק גם עוברות למודל עבודה היברידי ולא חייבים להגיע בכל יום למשרד אם בכלל.

כל הדברים הללו לא גורעים מהעובדה כי מדובר על המשרות המעניינות ביותר בשוק העבודה עם אופק התפתחות מצוין. אז האם גם דתיים ושומרי מסורת יכולים ליהנות מכל הטוב הזה?

 

 

השאלה האמיתית היא – למה לא בעצם?

צריך להבין ששוק ההייטק היום משווע לעובדים טובים ושהיצע המשרות גדול בהרבה מהביקוש. כלומר, מעסיקים פחות או יותר רבים על עובדים טובים וזה לא משנה להם מה הרקע שלהם ממש. בדיוק בגלל זה, אם יש לכם מה להציע, מעסיקים רבים ישמחו לקבל אתכם ויאפשרו לכם בחפץ הלב לשמור על הדת שלכם איך שרק תרצו. ענף ההייטק שם את העובד בשנים האחרונות במרכז ורואה חשיבות רבה במידת הסיפוק שלו. בדיוק בגלל אפשר לראות כבר היום הרבה מאד דתיים ודתיות – צעירות וצעירים מוכשרים מהמגזר הדתי שמשתלבים בצורה נהדרת בענף ההייטק ואף ממצבים עצמם בתפקידי מפתח.

באילו תפקידים אפשר לעבוד?

אם תכנסו לטבלאות השכר תוכלו לראות דוגמאות לתפקידים שונים נחוצים בהייטק. אנו מדברים על תפקידים מעניינים ומעשירים בתחום של הנדסת תוכנה, הנדסת חומרה, תשתיות ותקשורת, עבודה בתחום מערכות המידע, בדיקות תוכנה ו-QA, הנדסת מכונות ועוד.

האם יש תחום שמעניין אתכם ומדבר אליכם במיוחד? שווה בהחלט ללמוד עליו עוד ואולי אפילו ללכת אותו בצורה מקצועית. דבר שבהחלט מעניין לדעת זה שכיום המגזר הדתי ואפילו החרדי מציעים שניהם מסלולי לימוד ייחודיים לבני ובנות הקהילה ודוחפים את כל מי שמתעניין להצלחה.

לסיכום

אם התחום הזה מעניין אתכם ואם אתם מחפשים אפיק קריירה יציב ורווחי למדי, אין שום סיבה שבעולם שלא תוכלו להשתלב בענף ההייטק הצומח. כמובן ששווה בהחלט לספר על אורח החיים והאמונות שלכם בכל ראיון עבודה, ואם אתם מוכשרים ומתאימים זה לא צריך להוות שום בעיה. בהצלחה!

נגישות